Eesti Energia ja Narva Elektrivõrk sõlmisid elektrivarustuslepingud

25. mai 2001, 16:56

Eesti Energia ja Narva Elektrivõrk sõlmisid täna Narvas elektrienergia ostu-müügi ja võrguteenuste lepingud, mis tagavad Narva, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linnade ning Vaivara valla elektrivarustuse, kirjutatakse pressiteates.

Eesti Energia Põhivõrguga sõlmitud võrguühenduse kasutamise, ülekande- ja juhtimislepingud võimaldavad Narva Elektrivõrgul osta ja importida elektrienergiat.

Eesti Energia Energiakaubandusega sõlmitud lepingus fikseeriti ostetava aktiivenergia mahud ning hinnad.

AS-i Narva Elektrivõrk peadirektori Ahti Puuri sõnul võimaldavad lepingud nii elektrivõrgul kui ligi kümnel protsendil Eesti tarbijaskonnast senisest pikaajalisemalt oma tegevust ette planeerida ning garanteerivad teatud stabiilsuse.

?Läbirääkimised kestsid ligi aasta, kuid tulemusega võivad mõlemad pooled rahule jääda,? märkis Puur, ?kokkulepitud tingimused võimaldavad säilitada meie tarbijatele praegused elektrienergia jaemüügi hinnad.?

Lisaks sõlmivad Eesti Energia Teenindus ja Narva Elektrivõrk lepingu Eesti Energiale kuuluvate põlevkivikaevanduste osaliseks varustamiseks elektrienergiaga.

AS Narva Elektrivõrk varustab elektriga Narvat, Sillamäed, Narva-Jõesuud ning Vaivara valda. Kokku teenindab ettevõte ligemale tuhandet äriklienti ja ligi neljakümmend tuhandet eraklienti. Elektrivõrgu suurimad kliendid on Kreenholm ja Balti ES.

Narva Elektrivõrk müüs möödunud aastal 300 miljonit kilovatt-tundi elektrit. Ettevõte käive ületas 170 miljonit krooni. Erastamisjärgse kolme aasta jooksul on ettevõte investeerinud 46 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing