Savisaar: Ajakirjandus varjutab Laari ja Arakase suhteid

25. mai 2001, 12:47

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar peab allilma tungimist poliitikasse Eestis tõsiseks probleemiks ja arvab, et ajakirjandus üritab varjutada peaminister Mart Laari ja allilmategelase Imre Arakase suhteid.

Järgneb intervjuu Keskerakonna juhi Edgar Savisaarega:

Kapo juhi Jüri Pihli väitel tungib allilm aina rohkem poliitikasse. Millistel poliitikutel praegusest Tallinna koalitsioonist on sidemeid allilmaga ja kui jõuliselt on kahtlased ärimehed segatud praegusesse võimutülisse?

Olen allilma tulekust poliitikasse viimase 3-4 aasta jooksul kirjutanud kümmekond artiklit. Kahjuks on neid eiratud või nende üle ajakirjanduses irvitatud. Mul on hea meel, et Pihl räägib nüüd sama juttu, mis minagi. Nii et probleem on tõsine, kuigi (EPLi ajakirjanik Risto) Berendson Päevalehes seda tegelikult ei lahanud, vaid täitis oma kirjutises vaid poliitilist tellimust. See on ju väga sobiv lugu, varjutamaks Laari ja Arakase või Mõisa ja Lao vahelisi suhteid ning suunamaks löögi hoopis Keskerakonna pihta. (Laar ja Arakas olid koolis pinginaabrid-toim.)

Tänasel koalitsiooninõukogu koosolekul pöörasid Isamaaliit ja Reformierakond leppimise asemel veel rohkem tülli. Kas Keskerakond on lubanud Isamaaliitu edaspidi linnajuhtimises toetada, et Jüri Mõis nii enesekindlalt Reformierakond koalitsioonist tõrjub?

Arvan, et Jüri Mõis ongi enesekindel inimene. Ta on võtnud Reformierakonna suhtes selge seisukoha ja viib seda ellu talle omase põhjalikkusega. Mõis ei ole mingisugune marionett, kelle põhimõtteline tegutsemine sõltub Keskerakonna toetusest või vastuseisust.

Millistel tingimustel oleks Keskerakond nõus osalema koalitsioonis või toetama Isamaaliitu linnajuhtimises?

Nendel tingimustel, mis partneritega kokku lepitakse.

Kumb oleks Keskerakonnale lähedasem koostööpartner, Reformierakond või Isamaaliit?

Parafraseerides Churchilli: poliitikas ei ole lähedasi või kaugemaid sõpru, poliitikas on huvid. Meie lähedasem koostööpartner on järelikult see, kellega koos õnnestub paremini realiseerida meie valijate taotlusi.

Olete öelnud, et kohtute pidevalt Jüri Mõisaga. Kui tihti on olnud kohtumisi Reformierakonna liidritega võimaliku koostöö teemal?

Pole neid kordi kokku lugenud aga usun,et mitte harvemini kui Jüri Mõisaga. Täpsustuseks - sageli on tegu lihtsalt inimlike suhetega, millel poliitikaga suhteliselt vähe pistmist. Pole vaja kujutada asju ette nii, nagu oleks meie ainus (või peamine) jututeema see, mis hakkab toimuma Tallinnas. Või Toompeal.

Kelle poole jäävad teie hinnangul lõpuks vene saadikud?

Eks ikka selle poole, kus neile on kasulikum.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing