Tarvastu piimatootjad hülgasid võlgade tõttu Viljandi Meieri

25. mai 2001, 08:48

Eilsest teeb Tarvastu valla lüpsilautade vahel piimaringi Põlva Piima tsisternauto, sest kohalikud lehmapidajad otsustasid edaspidi toodangu sellele töötlejale müüa, kirjutab Sakala.

Kivilõppe ja Väluste PLi osaühing ning Olde ja Linnamäe talu lõpetasid oma toodangu Meieri Tootmise aktsiaseltsile müümise sellepärast, et lepingupartneril on nende ees suured võlad.

Väluste PLi juhataja Mati Kits ütles, et osaühingul on Meieri Tootmiselt saamata ligikaudu pool miljonit krooni.

'Meil oli ammu mõte piimatöötlejat vahetada, arutasime seda teistega ja tegime ära,' lausus Laanemäe talu peremees Kalev Nukka, kes saamata raha pärast väetist osta ei saa.

'Juba kaks aastat on rahasaamisega üks jama,' pahandas osaühingu Kivilõppe juhataja August Kikas.

Meieri Tootmise juhatuse liige Robert Jaani ütles, et mõistab piimatootjate otsust ja peab kokkuostja vahetamist nende õiguseks. 'Ega see meile hästi küll mõju, kuid piimast meil puudust ei tule, seda on ülegi,' nentis Jaani.

Juhatuse liikme jutu järgi on firmal reformide pärast juba poolteist aastat raske aeg. 'Oleme siiski kiiresti võlga vähendamas,' lisas ta.

Lausa võlajärjekorra lõppu Jaani sõnul lahkujaid ei panda, kuid maksmisel eelistatakse neid, kes praegu piima toovad. Jaani arvas, et kui olukord paraneb, tulevad lepingud üles ütelnud lehmapidajad uuesti toodangut pakkuma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing