25 mai 2001

Börsiülevaade: kohalikud investorid positiivselt häälestatud

Euroopas valitsev pühademeeleolu eile Tallinna börsi ei häirinud ning kauplemine jätkus nii hoogsalt, et börsi aktiivsemalt kaubeldud Eesti Telekomi aktsia liikus päevasiselt koguni 90 krooni vahetus läheduses.

7,6 mln krooni eest kaubeldud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia kõikus päeva jooksul 85 ja 89,50 krooni vahel, sulgudes 88 kroonil ehk 3% möödunud sulgemistasemest kõrgemal.

Viimase seitsme nädala jooksul 36% üles liikunud aktsia tõusu põhisüü on selles, et investorite tulevikuväljavaated on muutunud viimasel ajal märksa helgemaks.

Ühispanga maakler Märt Helmja ütles Äripäevale, et Eesti Telekomi aktsiat veab üles kohalik ostuhuvi, millest on ära ehmatanud isegi Londonis Eesti Telekomi GDR-dega kauplejad.

Kohalike investorite peamise paeluja Telekomi juures on ka aktsionäride koosolekul heakskiidu leidnud dividendimakse. Samuti usuvad Märt Helmja sõnul kohalikud investorid, et aktsiahind jätkab aasta lõpuni üles liikumist.

Positiivne mõju kandus eile ka ülejäänud turule.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia sulgumine fikseeriti 156 kroonil ehk 0,5% kõrgemal möödunud tasemest ja Saku Õlletehase <GR#EE.SAKU> aktsia tõusis 1,7%, tasemeni 63,59 krooni.

Kui kohalikel investoritel jätkub täna optimismi ja raha nagu eelnevatel päevadel võiks aktsiahinnad kergelt positiivsete Euroopa turgude taustal küllalt tugevad püsida.

Hetkel kuum