BNS süüdistab uut uudisteportaali varguses

28. mai 2001, 08:01

Uudisteagentuur BNS süüdistab kuu alguses avatud meediaportaali Online Business News (OBN) majandusuudiste varastamises, kirjutab Eesti Päevaleht.

BNSi majandusuudiste peatoimetaja Anvar Samosti sõnul kinnitab OBNi uudisevargust asjaolu, et mitmed OBNi eelmise nädala uudised kattusid kohati sõna-sõnalt BNSi majandustoimetuses valminud uudistega.

?Me kahtlustame, et üks OBNi töötaja kasutab meie uudiste lugemiseks BNSi parooli ning kopeerib uudised,? märkis Samost.

Tema sõnul kattusid mõnede BNSi ja OBNi uudiste puhul isegi kirjavahemärgid. ?Tegemist on sulaselge vargusega, mida ei püütagi varjata,? lisas Samost. Reedel oli uudisteagentuuril BNS andmeid kuue varastatud uudise kohta.

Online Business Newsi toimetaja Inno Tähismaa sõnul võis segaduse tekitada asjaolu, et OBNi uus töötaja Urmas Ööbik kuulas BNSi uudiseid Kuku raadiost ning riputas need siis saadud kujul ilma algallikale viitamata üles OBNi veebileheküljele. Samuti võisid Tähismaa sõnul uudised kattuda seetõttu, et nii BNS kui OBN kasutasid teatud uudise edastamisel pressiteadet, mille olid saanud mõlemad toimetused.

?OBNi ajakirjanik on ilmselt geenius, sest kui Tähismaa sõnu uskuda, siis on ta sõna-sõnalt meelde jätnud väga pikki tekste, kus sisaldub mitukümmend komakohtadega arvu, lisaks sellele on ta need lausa ebainimliku kiirusega kirja suutnud panna,? sõnas Samost.

?Tegemist on väga kahetsusväärse juhtumiga. Me oleme BNSi ees vabandanud ning teeme kõik, et midagi sellist enam ei korduks,? ütles Tähismaa. Uudisteagentuuri toimetaja sõnul pole BNSi ees aga keegi vabandanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing