ETV saadab EBU-le nõusoleku lauluvõistluse korraldamiseks

28. mai 2001, 08:29

Eesti Televisioon saadab homme Euroopa Ringhäälingute Liidule (EBU) e-kirja ja faksi, milles garanteerib, et suudab koos EBUga rahastada Eurovisioni lauluvõistluse korraldamist, kirjutab SL Õhtuleht.

?Siin ei saa kahtlustki olla - loomulikult korraldame järgmisel aastal Eurovisioni lauluvõistluse,? ütles Eesti Televisiooni (ETV) juhatuse esimees Aare Urm. Enne kirja saatmist ootab Urm ära valitsuse seisukoha lauluvõistluse korraldamise kohta.

Varem on valitsus teatanud, et toetab lauluvõistlust. Kui peaks juhtuma ime ja valitsus oma seisukohta muutma, lubas Urm koos sponsoritega võistluse korraldamiseks vajaliku raha leida.

18. juunil tuleb kaheks päevaks Eestisse EBU 6-7liikmeline delegatsioon, kuhu kuuluvad ka neljal viimasel aastal Eurovisioni lauluvõistlust korraldanud riikide esindajad. Nende üks soov on vaadata võimalikke lauluvõistluse korraldamise paiku.

Urm välistab, et EBU hakkab jagama korraldusi, kuidas lauluvõistlust korraldada. ?Minu teada pole EBU kunagi midagi ette kirjutanud. EBU tegevus on demokraatlik ja kohalikke tingimusi arvestav. EBU tahab osutada lihtsalt abi ja jagada teadmisi,? selgitas Urm.

Urm polnud nõus ütlema, kumb tema arvates on parem lauluvõistluse pidamise koht, kas Saku suurhall või Lilleküla jalgpallistaadion. Seoses staadioniga tõi ta esile probleemi, mis on seotud müra ja vibratsiooniga, sest staadion asub raudtee lähedal.

Aare Urm ütles, et praeguse seisuga hakkab lauluvõistluse projekti juhtima ETV välissuhete osakonna juhataja Juhan Paadam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing