Erafirma üürib riigi lennukit riigiasutustele

28. mai 2001, 08:13

Riigile kuuluvale lennuliiklusteenistusele 1999. aastal ostetud lennuk on rännanud erafirma Pakker Avio kasutusse, kes nüüd rendib seda omakorda nii lennuki omanikule kui ka teistele riigiasutustele, kirjutab Postimees.

Teiste seas rendivad erafirmalt lennukit Cessna 172 Tartu Lennukolled? ja Riigimetsa Majandamise Keskus.

Lennuliiklusteenistuse juhi Jaan Tamme sõnul osteti Cessna 172 1999. aastal pisut enam kui kahe miljoni krooni eest.

Kuna lennuki kasutamise järele ei ole pidevalt vajadust, siis otsustati see anda Pakker Aviole rendile. Samas ei soostunud Tamm avaldama, kui palju lennuki omanik selle eest raha saab.

Varem on Tamm ajakirjandusele kinnitanud, et lennuki eest saadavad rendisummad ei ole kuigi märkimisväärsed.

Lisaks lennuki rendilepingule on Lennuliiklusteenistuse AS sõlminud Pakker Avioga lepingu, mille kohaselt kohustub riigifirma ostma lennuki rentija käest teatava arvu lennutunde kuus.
Ka selle lepingu sisu ei soostunud Tamm täpsemalt kommenteerima.

?Lepingu sisu on konfidentsiaalne ega kuulu avalikustamisele kolmandatele pooltele, kuid me oleme nende tehingutega rahul,? märkis Tamm.

Tartu Lennukolled?i, kes rendib Cessnad oma noorte lendurite koolitamiseks, rektori Villu Mikita kinnitusel sündis nende leping Pakker Avioga vähempakkumiskonkursi kaudu, mille Pakker võitis. Samas on Pakker Avio omanikke Rein Porro lennukolled?i lennundusteaduskonna dekaan.

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) peadirektori Andres Onemari sõnul sõlmisid nemad Pakker Avioga lepingu lennuki kasutamiseks kevadel, kuid sellistest skeemidest nad teadlikud ei olnud.

?Kui see vastab tõele ja lennuk kuulub tõepoolest lennuliiklusteenistusele, on selline skeem küll pisut imelik,? arvas Onemar. ?Minule jääb arusaamatuks sellise kolmnurga vajadus, sest me võiks lennukit ka ju otse riigifirmalt rentida.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing