Haapsalu tahab kõik kruusateed asfalteerida

28. mai 2001, 09:11

Haapsalu linn kulutab sel suvel teeremondiks üle kolme miljoni krooni. Kruusateede asfalteerimiseks ja kauaoodatud ümbersõidutee ehituseks sellest aga ei piisa, kirjutab Lääne Elu.

'Aegamööda tahame kõik kruusateed asfaldiga katta. See nõuab aega ja raha. Ühe kilomeetri tee ehitus maksab miljon krooni,' ütles Haapsalu aselinnapea Heino Tamm. Tema sõnul läheb vaja vähemalt 5 miljonit krooni aastas, et kõik linnateed korrastada.

'Töötame nagu tuletõrje. Oleme teinud küll viisaastaku plaani, kuid meie talv ja ilmastik tingivad pidevaid muudatusi,' ütles Tamm. 'Teeaukude lappimine ei ole lahendus.'

Teeremondi puhul on tähtis ka tänavavalgustus. 'Teeme koostööd Fortum Läänemaaga, kes vahetab õhuelektriliine kaabli vastu. Meil on kokkulepe, et saame tänavavalgustuskaabli panna nende kaevikusse. Nii hoiame raha kokku,' lausus Tamm.

'Läbi Haapsalu sõidab palju autosid Hiiumaale, on ka ohtlikke veoseid. Oleme Eestis üks väheseid linnu, kus ei ole ümbersõiduteed. Riik võiks seda toetada,' sõnas Tamm.

Tänavaid asfalteerib Pärnu firma AS Magistraal, kes alustab kohe, kui on töö Säästumarketi juures lõpetanud.

Pindab Tallinna firma OÜ Üle, kes on tööd juba alustanud. Lõpptähtaeg on neil 15. juuni. Teid lapib Ragn-Sells.

Tamme sõnul peaksid kõik teetööd lõppema 1. juuliks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing