Kolm halba uudist tõid reedel USA aktsiaturgudele languse

Peeter Koppel 28. mai 2001, 10:36

Ameerika Ühendriikide aktsiaturgudel tõmbusid aktsiate hinnad negatiivse alatooniga makrouudiste valguses tagasi.

Turule andsid hoobi tervelt kolm uudist. Esiteks korrigeeriti allapoole esimese kvartali majanduskasv. Esmapilgul uskumatult suurena kõlanud 2protsendilisest kasvust jäi järele 1,3 protsenti, mis on veidi vähem kui analüütikute oodatud 1,4 protsenti. Teiseks halvaks uudiseks oli püsikaupade tellimuste vähenemine aprillis tervelt 5 protsendi võrra, samas kui analüütikud olid oodanud 2protsendilist langust. Kolmanda halva uudisena tuli teade, et aprillis vähenes elamute müük 4,2 protsenti. Oma osa andis ka neljapäeval majanduse nõrkusest rääkinud Föderaalreservi juht Alan Greenspan.

Kõik see tuletaski turuosalistele meelde, et USA majanduses ei ole veel sugugi kõik mured murtud ning ettevõtete fundamentaalnäitajate paranemine võib olla veel mägede taga. Siiski väga tõsisest müügilainest rääkida ei saa, sest peamiste indeksite kaotused jäid pooleteise protsendi piiresse ning kui Nasdaqil oli käibe osas aasta halvemuselt teine päev, siis New Yorgi börsil oli tegemist selle aasta madalaima käibega kauplemispäevaga. Selle põhjus võis olla tulekul olnud 3päevane nädalavahetus.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> kaotas reedel 1,36 protsenti ja sulgus 2251,03 punkti tasemel.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine aga sulgus neljapäevaga võrreldes 1,05 protsendi võrra madalamal 11 005,37 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing