Savi tõusis taas Tulviste konkurendiks

28. mai 2001, 08:05

Eesti Päevalehe tellitud küsitluse kohaselt hoiab presidendivõitluses tõusvas tempos esikohta Peeter Tulviste, kuid vahepealsest madalseisust on isamaaliitlasele järele jõudmas Reformierakonna kandidaat Toomas Savi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Savi pakkus presidendiks 35 protsenti valijameestest, seega on tema ?ansid võrreldes aprilliga kasvanud 14 protsendi võrra. Peeter Tulvistel oli aprillis 32 protsendi valjameeste toetus, mis on mais kasvanud 40 protsendile.

Avaliku arvamuse uuringufirma ES Turu-uuringud juhi sotsioloog Juhan Kivirähki sõnul on hoolimata viieprotsendilisest vahest Tulviste ja Savi valijameeste seas võrdsed võistlejad.
?Tulviste tulek oli nii võimas, et lõi alguses kõik pahviks. Nüüd hakatakse kaaluma ja olukorda hindama ning tegelikult on häälte jaotus kahe inimese vahel võrdne,? ütles Kivirähk. ?Kui inimestele helistasime, siis öeldi, et ükskõik ? kas Savi või Tulviste, mis näitab, et soosingus on lihtsalt kolmikliidu kandidaadid.?

Valla- ja linnavolikogude juhtide kolmandaks eelistuseks oli kümne protsendiga Arnold Rüütel. ?Rüütli fenomen on kindlasti seotud küsitluspäevale eelnenud õhtul Urmas Oti saates osalemisega,? märkis Juhan Kivirähk.

Keskerakonna kandidaati Peeter Kreitzbergi eelistab presidendina näha kaheksa protsenti võimalikest otsustajatest sügisel valimiskogus.

?Kõige hämmastavam küsitluse juures on Keskerakonna kandidaadi Kreitzbergi suhteliselt nigel esinemine, sest omavalitsustes on Keskerakonnal suur kaal,? lausus Kivirähk. Tema hinnangul näitab Kreitzbergi vaid kaheksaprotsendiline toetus seda, et poliitilise platvormi järgi eelistust ei tehta.

Mõõdukat Andres Tarandit pooldab vaid kaks protsenti, Ene Tombergi ja Aarand Roosi aga ei poolda ükski valijamees. Samuti ei nimetanud ükski küsitletav Jevgeni Tombergi nime.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing