Viljandi maavalitsus paneb maakonna bussiliinid enampakkumisele

28. mai 2001, 08:47

Viljandi maavalitsus kuulutas kolmapäeval maakonna bussiliinide teenindaja leidmiseks välja riigihankekonkursi, millele pakkumisi oodatakse 25. juulini, kirjutab Sakala.

Liinid on konkursil jagatud nelja gruppi, mille moodustavad 15 Viljandi lähiliini, 16 Põhja-Viljandimaa liini, 10 Lõuna-Viljandimaa liini ja 10 Vee-Viljandi liini.

Maavalitsuses konkurssi korraldav Ivar Lepmets ütles, et Vee-Viljandi tähendab Võrtsjärve ja Soomaa poole suunduvate liinide paketti ning Viljandi bussiliinid jäävad linnalähiliinide gruppi.

Üks bussifirma võib konkureerida ka mitmele paketile, kuid pakkuja omakapital peab olema vähemalt miljon krooni paketi kohta.

Ivar Lepmetsa sõnul on konkursi võitmisel peamine määraja see, kui väikese kuluga kavatseb pakkuja ühte reisijakilomeetrit teenindada. Busside suurimaks vanuseks lubatakse 15 aastat.

Asja vastu on juba huvi tundnud mitu tuntud bussifirmat.

Viljandi ATP peadirektor Ady Anijärv arvas, et bussipark on võimeline konkursi põhitingimusi täitma. Firmal on tehtud investeeringukava, mis võimaldab liinidele panna uuemad bussid. 'Arvan, et kõigile pakettidele me pakkumist ei tee,' lisas Anijärv.

Suure-Jaanis asuva Taisto Busside aktsiaseltsi asedirektor Riho Kartau ütles, et see firma osaleb konkursil kindlasti ning küsimus, mitut liinigruppi ta endale saada püüab, tuleb arutamisele lähiajal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing