Rein Kilk plaanib kaubaliiklust Pihkvaga

Väinu Rozental 29. mai 2001, 00:00

Kilgi sõnul ootavad nad kõigepealt ära juunis toimuva Mart Laari ja Venemaa asepeaministri Valentina Matvijenko kohtumise, mille käigus peaks toimuma läbimurre topelttollide kaotamise küsimuses ning kirjutatama alla Eesti ja Venemaa vahelisele veetranspordi lepingule.

"Kui meid huvitavat lepingut siiski ei peaks sõlmitama, on Pihkva asekuberner Vladimir Blank lubanud ajada välja ajutised load," ütles Kilk ja lisas, et Tartu Sadam plaanib tänavu jõelaevadega teha kümmekond kaubareisi. Üheks laadimiskohaks Pihkvamaal on Staro?inetsi sadam.

Kilgi sõnul on juba mitmed puiduärimehed tundnud huvi palkide toomise vastu Venemaalt. Kilk ei välistanud, et tulevikus võib ta hakata metsamaterjali Venemaalt vedama ka suve lõpus tööd alustavasse Suure-Jaanis asuvasse Sakala Saetööstusesse, mille osanik ta on.

Kilgi kinnitusel tahtis ta paar laevatäit Venemaa puitu tuua juba eelmisel aastal. "Asi jäi ühe kooskõlastuse taha," tundis Kilk kahetsust.

Tartu maavanem Jaan Õunapuu on Tartu Postimehes väitnud, et pärast riikidevahelise veetranspordi lepingu allkirjastamist võib kuluda umbes kolm ettevalmistavat nädalat reisijateveo taastamiseks tiiburlaevadega Tartu ja Pihkva vahel.

Eile sõitis bussitäis Eesti ettevõtjaid Eesti Kaubandus-Tööstuskoja (EKTK) organiseerimisel Pihkvasse kohalike ärivõimalustega tutvuma.

EKTK projektijuhi Viive Raidi sõnul on delegatsioonis esindatud kaheksa Tallinna firmat ning kolm firmat Kagu-Eestist. Kontakte Pihkva ettevõtjatega lähevad otsima näiteks metsamaterjaliga tegelev Stora-Enso Mets, suka-sokitootja Suva, Mercedese busside ümberehitaja Silwi Autoehitus, kangamüüja Eesti Tekstiil ja teised.

EKTK korraldab homme Pihkvas äriseminari. "Eesti Kaubandus-Tööstuskoja eestvõttel minnakse Pihkvamaale esimest korda," sõnas Raid. Ärimeestega koos sõitsid Pihkvasse ka regionaalminister Toivo Asmer ja Tartu maavanem Jaan Õunapuu, kel kavas kohtumine Pihkva regiooni kuberneriga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing