Telia limpsab keelt Sonera järele?

Peeter Koppel 29. mai 2001, 00:00

Meile lähemate aktsiaturgude huviorbiiti kerkisid eile spekulatsioonid, nagu oleks Rootsi telekommunikatsioonigigant Telia pidamas läbirääkimisi Soome sama ala tegija Sonera ostmiseks.

Kuulujutud said kinnitust küll ainult Sonera poolelt ning Sonera juhatuse esimees Tapio Hintikka eelistas läbirääkimiste asemel kasutada sõna "dialoog". Telia soov Sonerat omandada on igati kooskõlas ettevõtte strateegiaga püsida regioonis juhtiva telekommunikatsioonioperaatorina. Telial on ka piisavalt võimalusi, et Sonera üle võtta. Veel hiljuti peeti tõenäoliseks Telia huvi Soome suuruselt teise telekommunikatsioonioperaatori Elisa Communicationsi vastu.

Problemaatiliseks võivad ülevõtmise käigus osutuda esiteks Sonera poolt mitmel pool Euroopas võetud kohustused 3G võrkude vallas, sest need koormaks isegi niivõrd suurt tegijat nagu Telia. Kui Telia otsustaks mainitud osalused oma teistsuguse strateegia tõttu 3G projektides ka realiseerida, siis võtaks see ilmselt aega ning seda tuleks teha kahjumiga. Teiseks oluliseks kaikaks Telia laienemissoovide kodarates võib kujuneda Soome riigi soovimatus Sonera aktsiahinna praeguste taseme juures oma 53protsendilisest osalusest loobuda. Kuna Sonera aktsia on väärt vaid kümnendiku sellest, mis aasta tagasi, võivad Soome riigi-isad mängida lootustele konjunktuuri paranemisest. Ka Telia võib küll Sonera järele keelt limpsata, kuid jääda ootama paremaid aegu ehk siis hoopis Sonera aktsia hinnalangust.

Ühendriikide aktsiaturgudel eile riikliku pühana tähistatava mälestuspäeva tõttu kauplemist ei toimunud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing