Börsiülevaade: kasvanud aktiivsus tõi Tallinna börsile languse

29. mai 2001, 14:34

Kui eile oli kahanenud käibe najal tunda, et aktsiad Tallinna börsil ei suuda enam üles ronida, siis tänane päev kinnitas seda tegudena. Viimase pooleteist kuuga kiirelt tõusnud aktsiatest võeti täna kasumit ning aktsiahinnad langesid keskmiselt protsendi ? paari võrra.

Suurima löögi all viimasel ajal kõige järsemini tõusnud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis ligi 11 mln kroonise käibe juures kukkus 2,8%, sulgudes 85,50 kroonil.
Eesti Telekomi suuromanike Sonera ja Telia võimalik liit, mis Sonera aktsiat on kaks viimast päeva tõusta aidanud, ei tundu Eesti Telekomi aktsia osas vähemalt esialgu mingit rolli mängivat.
Samas eriti suurt langust aktsia osas ka ennustada ei saa, kuna järgmised kaks börsipäeva on viimased päevad, mil kaubeldakse dividendiõiguslike Eesti Telekomi aktsiatega.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis päevasiseselt katsus täna 160 krooni taseme ära, jäi selle alla kõikuma, sulgudes 159 kroonil ehk 0,3% eilsest tasemest madalamal. Käivet tehti aktsiaga ligi 10 mln krooni eest.

Norma <GR#EE.NORMA> aktsia vajus päevaga 1,4%, sulgudes 48,50 kroonil.
Eilse börsiteate alusel kasvas Hansapanga osalus ettevõttes 9,3%ni.
Hansapanga maakler Lauri Lind kommenteeris Äripäevale, et pank suurendas oma osalust Normas ainult lühiajaliselt ning pikemas perspektiivis ei ole Hansapank olulise osaluse omanik. Kahjuks ei olnud pank nõus ütlema Norma aktsiate müüja nime.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing