Hansapanga omanike vara kasvas 2,3 miljardit

Kaja Koovit 30. mai 2001, 00:00

Hansapanga aktsia hind on börsil selle aasta madalseisust 130,25 krooni tasemelt tõusnud 159 kroonile. Kes kaks kuud tagasi Hansapanka taipas investeerida, on aktsialt tänaseks teeninud 30 krooni ehk 22%.

Jättes arvestamata eri aktsionäride aktsiate soetamise aja ja hinna, on kahe kuuga enim kasvanud panga suuromaniku Swedbanki aktsiate väärtus: ligi 1,4 miljardit krooni.

Suurima eraisikust aktsionäri Rain Lõhmuse enda nimel oleva aktsiapaki väärtus on suurenenud 6,9 miljoni krooni võrra. Tiina Mõisa aktsiapakk on väärtust kasvatanud 6,7 miljonit ja Jüri Mõisal 6 miljonit krooni.

?Hansapanga aktsiale ei ole midagi ette heita, ta on suhteliselt hästi vastu pidanud,? tunnistas Lõhmus. Tulususe seiskohast võib ju tagantjärele targutada, et oleks võinud müüa, kui aktsia maksis üle 200 krooni, aga see on mõttetu tegevus, lisas ta.

Lõhmuse sõnul mängib aktsiate nii pikaajalises hoidmises oma osa nii tulusus kui mingil määral ka nostalgia, sest tegemist on enda loodudu pangaga. ?Nii nostalgiline ma siiski ei ole, et ainult selle pärast nii suurt aktsiapakki hoida,? lausus investeerimispanga LHV üks omanikke Lõhmus.

Veebruari lõpus tunnistas Lõhmus, et on panga aktsiaid müünud, sest vaatamata sellele, et Hansapank on hea ettevõtmine, ei ole mõtet kõiki mune ühes korvis hoida. Eile märkis Lõhmus, et ei ole aktsiapakki oluliselt vähendanud, kuid investeerimisteooria kohaselt peaks Hansapanga aktsia osakaal tema portfellis olema väiksem.

?Usun investeerimisteooriasse, mistõttu tõenäoliselt ka vähendan Hansapanga osakaalu,? ütles Lõhmus. Müügiga kiiret Lõhmusel ei ole. Müük sõltub tema sõnul sellest, kas on olemas hea idee, kuhu saadav raha edasi paigutada.

Tallinna linnapea Jüri Mõis on varem öelnud, et Leedu hoiupanga ost sunnib teda Hansapanga riske ümber hindama ja võib-olla ka aktsiaid müüma.

Lõhmus jagab hansapankurite arvamust, et Leedu panga ost on strateegiliselt õige ning investeeringust loobumist ei põhjusta. ?Panga tulude ebamäärasus aasta kahe perspektiivis kindlasti kasvab, aga see on ajutine,? lausus ta.

Samuti ei vaeva Lõhmus oma pead Swedbanki ja SEBi ühinemisega kaasnevate võimalike stsenaariumidega, millest üks võimalik tähendaks Hansapanga müüki ja väikeaktsionäridele tehtavat ostupakkumist. ?See on naiivne spekulatsioon,? lausus ta, ?mina seda oma otsustes ei arvesta.?

Nädal tagasi maksis Hansapanga aktsia 10 krooni vähem ja analüütikud ootasid aktsia hinnatõusu praegusele tasemele kolmekuulises perspektiivis.

Ühispanga kapitaliturgude strateeg Aivo Kangus ütles eile, et aktsia on endiselt hea investeering ning nad soovitavad aktsiat osta ja hoida. Kiiret hinnatõusu ta praegu ei oodata. ?Siin tasemel puhkab Hansapanga aktsia tõenäoliselt mõnda aega jalga,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing