Lammutamisele määratud Kopli barakid täituvad üürnikega

30. mai 2001, 08:15

Lammutamisele määratud Kopli liinide barakid täituvad jätkuvalt uute üürnikega, sest isehakanud majahooldajad otsivad linnale kuuluvate tühjade majade täitmiseks inimesi ka ajalehekuulutuste abil ja küsivad toa eest keskmiselt 400 krooni, kirjutab Postimees.

?Leidsin selle toa ajalehekuulutuse järgi,? rääkis Kopli 1. liini barakis elav pensionär Tatjana, kes oma eelmise elamispinna eest enam maksta ei suutnud ja sealt välja tõsteti. ?Maksan 400 krooni kuus omaniku kätte, mingeid lepinguid tehtud ei ole.?

Sarnaselt Tatjanaga maksavad nii tema majakaaslased kui ka naabermaja elanikud üüri kuu alguses sularahas otse maja ?peremehe? kätte, kelle nimeks lausutakse Mogila. Ühetoaliste korterite eest võtab Mogila 400 krooni, kahetoaliste eest kuni 700.

Tatjana sõnul on kahekorruseline puitmaja, kus ka tema elab, pea tervenisti inimesi täis, vabu kortereid majas pole. Kokku on majas paarkümmend korterit, naabermajas on väidetavalt välja üüritud vaid teisel korrusel olevad kuus korterit.

Kahte maja asustav seltskond on väga kirju - siin on lastega üksikemasid, lastega peresid, pensionäre ja töötuid mehi. Mõni on elanud siin aasta, mõni vaid paar kuud.

Tatjana hinnangul saab Mogila majaperemehe rolliga edukalt hakkama, vahetab majal lukke, hoolitseb vee ja elektri eest, korraldab trepikoja pesemist. Elektri eest majad ei tasu, kaabel on ühendatud omavoliliselt ja see jookseb otse elektriposti küljest teise korruse trepikoja akendest sisse.

Põhja-Tallinna vanema Tõnu Heidovi sõnul on kõik liinide ligi 50 barakkelamut lammutamisele määratud ning vastavalt sellele, kuidas õnnestub majade vähestele seaduslikele üürnikele uus elamispind otsida, hoonete mahavõtmine pidevalt käib.

Mogila tegemisi ei suuda linnaosa Heidovi sõnul peatada. ?See on kriminaalne tegevus, siin peaks politsei sekkuma,? lausus ta. ?Ja ega see enne ei lõpe, kui enamik maju on lammutatud.?

Heidov märkis, et Mogilale raha maksvatele ebaseaduslikele üürnikele linnaosa uut korterit vastu andma ei pea, nendel tuleb uus elamispind ise otsida

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing