AS Tallinna Vesi nõuab linnalt vihmavee eest 235 miljonit krooni

31. mai 2001, 08:10

Linnavalitsuses arutusel oleva sademetevee teenuse lepingu kohaselt tuleb linnal maksta äsja erastatud veefirmale viie aasta jooksul kokku 235 miljonit krooni. Siiani pole linn teenuse eest maksnud ning selleks puudub ka eelarves raha, kirjutab Postimees.

Eile arutati linnavalitsuses ASiga Tallinna Vesi (ASTV) sõlmitavat sademetevee teenuse lepingut, mille järgi peab linn veefirmale tasuma sellel aastal 41 miljonit krooni ja järgmisel neljal aastal 48,4 miljonit krooni ehk kokku viie aastaga ligi 235 miljonit krooni.

Tallinna abilinnapea Ivar Virkuse kinnitusel on leping valmis, kuid selle allkirjastamiseks volituste andmine lükati edasi, sest praegu volikogus teisel lugemisel olevas lisaeelarves napib selleks raha.

Linnavalitsust nõustava Paul Varuli advokaadibüroo hinnangul ei peaks linn sadevete ärajuhtimise eest firmale maksma. Seda ei tehtud ka varem, kui firma linnale kuulus, lähtudes sellest, et sadevetega seotud kulutused olid lisatud elanikkonna ja firmade tariifidesse.

Nüüd nõuab erastatud ettevõte täiendavat maksmist, rõhutades juba mitu aastat kehtivale seadusele, mille kohaselt ei tohi veetariifis sisalduda summasid, mis ei ole otseselt saadava teenusega seotud.

Advokaadibüroo soovitab maksmisest loobuda, sest lähtuvalt firma varasemast aruandlusest sisaldasid tariifid juba sadevete ärajuhtimist ning seega sooviks firma saada ühelt ja samalt teenuselt topelttulu.

ASTV linna poolse erastamisnõustaja Suprema spetsialisti Priit Koidu hinnangul on linn sunnitud sadevete eest igal juhul maksma. ?Miks peaksid elanikud kinni maksma teenuse mida nad otseselt ei saa.?

ASTV juhatuse liikme ja erastaja International Water UU nõustaja Rain Tamme kinnitusel lepiti veefirma erastamisel ka sadevete teenuse eest maksmise osas kokku ning nüüd toimuvad selle ümber vaid poliitilised vaidlused.

Samas oleks loogiline, et kui sadevete ärajuhtimise ja puhastamise eest maksab linn, peaks selle võrra vähenema teiste teenuste tariifid. Selle asemel kerkib veetariif kõikidele tarbijatele viie aasta jooksul ligikaudu 60 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing