Eesti jalgpalli pilti müüvad välismaalased

31. mai 2001, 09:37

Eesti Jalgpalliliit müüs kõikide koondise mängude teleülekandeõigused Saksa vahendajafirmale, kirjutab Eesti Ekspress.

Eesti teletegijad pääsevad eesseisva Hollandi ja Iiri matshi ajal platsi äärde ainult abipersonalina, sest telepilti toodavad vastavalt hoopis Hollandi kanal NOS ja brittide Channel 5. Põhjuseks nende rahulolematus siinse ülekande kvaliteediga. Tänu sellele saavad eestlased kingiks maailma tasemel telepildi.

Eesti Jalgpalliliit on müünud oma mängude televisiooniõigused pikaks ajaks edasi Euroopa selle ala turuliidrile, Saksamaa vahendajafirmale, kes müüb edasi konkreetse mängu pilti konkreetsele maale. Kui palju jalgpalliliit tehingult teenis, asjaga tegelenud FC Flora mäned?er Tarmo Lehiste lepingu konfidentsiaalsusele viidates ei paljasta.

Otseülekanne Hollandisse, mis põhiliselt raha sisse toob, on müüdud Hollandi riiklikule telekanalile NOS. Lisaks müüsid sakslased Eesti mängu pilti edasi 11 riiki, sh Jaapanisse, Malaisiasse, Singapuri, Hiinasse, Koreasse, Inglismaale. Mängu parimaid palasid näevad ka portugallased, prantslased ja sakslased.

Iiri mängust teeb otseülekande Suurbritannia territooriumile Channel 5 ja Iirimaa territooriumile Iiri kanal RTE. Viimase palvel tõsteti Eesti-Iiri mängu algus kella kuuele õhtul, et kogu Suurbritannia saaks algul selle mängu ära vaadata ja pärast jälgida kell kaheksa algavat Kreeka-Inglismaa mängu.

Eesti Televisiooni ja Eesti Jalgpalli Liidu vahel kehtib leping, mille alusel ETV-le kuulub koondise mängude näitamise õigus Eesti territooriumil ning samas kohustub riigitelevisioon tootma jalgpalliliidu välispartneritele nendest mängudest telesignaali.

Eesseisva kahe tippmängu puhul otsustasid aga NOS ja Channel 5 parema kvaliteedi huvides toota selle pildi ise. ETV roll piirdub nende produktsioonimeeskondade abistamisega. Vastavalt imporditakse tehnika ja telemeeskond Hollandi mänguks hoopis Soomest ja Iiri mänguks Rootsist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing