Hansapank tegi jõukamatele eluasemelaenu soodustuse

Raimo Ülavere 31. mai 2001, 12:36

Tänasest lisas Hansapank kinnisvara ostmiseks mõeldud kodulaenule uuenduse, mille puhul pole laenuperioodi jooksul vaja tagastada kogu laenusummat, teatas Hansapank. Laen on mõeldud jõukamatele klientidele.

Uus kodulaenu-võimalus on mõeldud kõrgelt hinnatud piirkonnas oleva, väga heas seisukorras kinnisvara ostmiseks, kinnitas pank. Laenu intressimäär on Euribor + 3,5% ehk ligi 8% aastas.

<pilt#kerstiarro.jpg#Hansapanga eralaenutoodete arendusosakonna juhataja Kersti Arro.#129#200#0>Hansapanga eralaenutoodete arendusosakonna juhataja Kersti Arro sõnul saab laenuvõtja ise valida, millal ta osa laenusummat tagastab. Ta tõi näite, et miljoni krooni laenamisel kümneks aastaks oleks 8%-se intressimäära korral igakuine tagasimakse tavalise kodulaenu puhul üle 12 000 krooni. Makse väheneb aga 9400 kroonile, kui jätta laenuperioodi lõpuks pool laenusummast üles.

Laenu võttes lepib klient pangaga kokku, kui suurt osa laenust hakkab ta kohe tagasi maksma ning kui suur summa jääb laenutähtajaks üles. Kuni 15-aastase kodulaenu puhul võib perioodi lõpuks jääda laenujäägiks kuni pool laenu tagatisvara praegusest turuväärtusest, üle 15-aastase laenu puhul kuni kolmandik tagatisvara praegusest turuväärtusest. Laenuperioodi jooksul saab klient soovi korral igal ajal tagasi maksta ka summa või osa sellest, mis esialgu jäeti perioodi lõppu. Laenusumma ennetähtaegse tagastamise tasu pank selle eest ei võta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing