Rongid Kagu-Eestis 1. juulist ilmselt ei sõida

31. mai 2001, 08:09

Teede- ja sideministeeriumi kava anda Edelaraudteele lisadotatsiooni ning taastada 1. juulist Lõuna-Eestis reisirongiliiklus ei rakendu tõenäoliselt plaanitud ajaks, sest vastavat otsust ei jõua riigikogu nii kiiresti langetada, kirjutab Postimees.

Edelaraudtee kinnitusel vajavad nad täiendavate liinide käikupanemiseks 30 päeva aega, mille jooksul korrastatakse vajalikud rongid ning palgatakse täiendavalt inimesi. Riigikogu majanduskomisjon hakkab ministeeriumi ettepanekut tõenäoliselt arutama aga alles täna ning riigikogu ette ei jõu see enne järgmist nädalat.

Ministeeriumi kava kohaselt peaks riigikogu võtma vastu otsuse, millega järgmise aasta riigieelarvest eraldatakse Edelaraudteele tagantjärele 2001. aastaks 19,3 miljonit krooni. Selle rahaga saab rongifirma lisada ühe rongipaari Tallinna-Tartu liinile, mis igapäevaselt pikeneks Valgani, ning ühe rongipaari liinile Tartu-Orava.

Lisaks sellele taotleb ministeerium Edelaraudteele 2009. aastani täiendavalt 420 miljonit toetusekrooni, mille abil saaks uuest aastast uuesti käiku panna ka Narva liini ning täiendavad liinid Kagu-Eestisse.

Ministeerium edastas ettepaneku majanduskomisjonile, kes taotleb sellele heakskiitu ka valitsuselt. Valitsuse pressiesindaja Priit Põikliku sõnul on valitsus seisukohal, et teede- ja sideministeeriumi ettepanek väljendab kogu valitsuse tahet.

Mitme poliitiku sõnul on Edelaraudtee saatuse üle otsustamine praegu Reformierakonna käes, sest majanduskomisjoni esimees on samasse erakonda kuuluv Andres Lipstok, ning temal on õigus otsustada, milliseid küsimusi komisjon oma tänasel koosolekul täiendavalt arutab.

Varem on nii Lipstok kui kogu Reformierakonna fraktsioon avaldanud oma vastuseisu Edelaraudteele täiendava raha andmisele, pidades seda põhjendamatuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing