Autodisaineriks saamine maksab miljoneid

Maailmas on vaid kümmekond arvestatavat õppeasutust, kus saab omandada autodisaineri eriala, aastas kulub seal õppimiseks kuni pool miljonit krooni, kirjutab homse Äripäeva autorubriik.

Eile seisid Niitvälja golfiklubis silmitsi kaks fanaatilist autodisainerit: Londoni Kuningliku akadeemia autodisaini eriala lõpetanud Volvo Car Corporationi asepresident Peter Horbury (51) ja Eesti Kunstiakadeemia tudeng Björn Koop (19), kes olude sunnil peab autode asemel disainima lusikaid, kokkupandavaid veenõusid, taburette ja mida iganes veel. Tulihingelised autodisainerid on aga mõlemad.

Björn Koop visandas enne Peter Horburyga kohtumist 3 päevaga paberile 11 erinevat Volvo disainikontsepti ning tema soov teha karjääri autodisainerina, on siiramast siiram.

Seda kinnitab kas või tõsiasi, et ta teab peast kõiki koole maailmas, kus saab autodisaini eriala õppida, nende vastuvõtutingimusi ja mõistagi rahasummat, mis seal õppimise eest välja tuleb käia. Üks aasta sellises koolis maksab 200 000 kuni 500 000 krooni, õpitakse nagu ikka, neli aastat.

Hetkel kuum