Riik maksab toetust

01. juuni 2001, 00:00

Peretoetusi on õigus saada kõigil Eesti kodanikel ja tähtajalise elamisloaga inimestel, kui neile ei maksa peretoetusi juba mõni teine riik.

 • ühekordne sünnitoetus ? saamiseks on vaja pöörduda kohaliku pensioniameti poole ja esitada lapse sünnitõend ning taotleja pass.

 • lapsehooldustasu ? makstakse vanemale või lapse tegelikule hooldajale. Vanema kui 3aastase lapse puhul makstakse vaid lapsevanemale, hooldajale ei maksta. Maksmine ei sõltu sellest, kas vanem töötab või on kodune. Ühelapselises peres makstakse lapsehooldustasu üksnes kuni lapse 3aastaseks saamiseni. Kahe kuni 8aastase lapsega peres makstakse lapsehooldustasu juhul, kui vähemalt üks laps on kuni 3aastane. Kui peres on kolm või enam lapsetoetust saavat last, makstakse lapsehooldustasu kuni lapse esimese klassi lõpetamiseni ka 8aastaste laste eest (kui laps saab 8aastaseks jooksval õppeaastal, makstakse lapsehooldustasu õppeaasta lõpuni).

 • lapsetoetus ? makstakse üks kord kuus lapse sündimisest kuni lapse 16aastaseks saamiseni, päevases õppevormis õppiva lapse puhul lapse 19aastaseks saamiseni.

 • 4- ja enamalapseliste perede ning kolmikute toetus ? makstakse 2001. aastast kord kvartalis neile, kes kasvatavad nelja või enamat last või kolmikuid. Toetust makstakse iga kvartali viimases kuus. Eraldi avaldust kirjutama ei pea. Lisaks saavad nelja- ja enamalapselised pered kord aastas ühekordset toetust valituse poolt määratud suuruses, kui riigieelarves on vahendeid.

 • koolitoetus ? makstakse iga aasta augusti- või septembrikuus kuni 19aastastele üldhariduskoolis, keskeri- või kutseõppeasutuses käivatele lastele. Täiendavat avaldust ei ole vaja.

 • eestkostetava või perekonnas hooldamisel oleva lapse toetus ? makstakse lastele, kes on eestkoste all või kelle suhtes on sõlmitud kirjalik perekonnas hooldamise leping. Toetust saavad kuni 16aastased lapsed, juhul kui laps ei õpi, ja kuni 19aastased, kui laps õpib.

 • toimetulekutoetus ? õigus taotleda kohalikust omavalitsusest, kui pärast eluasemekulude eest tasumist (v.a elekter, telefon, gaas, internetiühendus jms) jääb perele alles vähem kui ametlikult kehtestatud toimetulekupiir.

 • elluastumistoetus ? 5000 kr, makstakse orvule ja vanemliku hoolitsuseta jäänud isikule, kes on elanud lastekodus või hälvikute erikoolis vähemalt kolm viimast aastat. Kui orb või vanemliku hoolitsuseta jäänud laps on elanud lastekodus või hälvikute erikoolis alla kolme aasta, vähendatakse elluastumistoetust iga vähem oldud kuu eest 2,5%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:09
  Otsi:

  Ava täpsem otsing