Väikefirmadel võimalus matti võtta eurorahadest

Kristina Traks 01. juuni 2001, 00:00

Eesti ettevõtluse toetamise programmi direktori Indrek Ustavi sõnul ei tea paljud ettevõtted sellest programmist midagi, sest spetsiaalselt reklaami pole tehtud. ?Praegu me jagame aastas välja umbes 7 miljonit krooni, kuid see summa võiks kindlasti olla suurem, kui oleks rohkem projekte,? rääkis Ustav. ?Meie aga ei jõua siin helistada kõikidesse ettevõtetesse ja neile pakkuda, et palun võtke raha.?

Ustavi sõnul on ettevõtjad saanud programmi toetusel konsultatsiooni, kuidas taotleda ISO sertifikaati, on ostetud tarkvara, tehtud turu- ja tasuvusuuringuid jne. ?Näiteks kui mõni firma soovib hakata Saksamaal oma toodangut müüma, siis vaadatakse ju eestlast ikka nagu meest metsast,? rääkis Ustav. ?Kui tal aga on ISO-sertifikaat ette näidata, on suhtumine firmasse hoopis teine.?

Äripäeva Gaselli TOPis teise koha saanud kogu oma toodangu eksportiv TÜ Püünis üks omanikke Hindrek Vahemaa ütles, et ta pole sellisest toetusprogrammist kuulnud. ?Olen natuke kursis põllumajanduse abiprogrammidega, aga sellisest toetusprogrammist kuulen esimest korda,? rääkis Vahemaa. ?Ega meil ei olegi vaja praegu turgu uurida, toorainet oleks hoopis vaja rohkem.?

Üle 60 000 krooni toetust saanud Paikuse väikefirma Paitec Elektroonika OÜ sai selle raha abil nõu, kuidas taotleda ettevõttele ISO sertifikaat. Ettevõtte juhataja Ingvar Kuuse sõnul sai firma pärast ISO taotlemist uusi väliskliente ja selle aasta esimese nelja kuuga on firma käive sama suur kui terve eelmise aasta jooksul. Samuti vahetusid firma omanikud ning uute soomlastest omanike käe all ehitab ettevõte uut tootmishoonet Pärnusse.

Ettevõtjad võivad saada konsultatsiooni tellimiseks programmi kaudu tagastamatut abi kuni 140 000 krooni omafinantseeringuga kuni 50 protsenti. Toetuse saamise tingimusteks on, et ettevõttes töötab vähem kui 250 inimest, enamik ettevõttest on Eesti kodanike omanduses ning ettevõte on tegutsenud vähemalt kaks aastat.

Valdkondadest ei toeta programm alkoholi ja tubaka tootjaid ning turustajaid, kinnisvaraarendajaid ja põllumajandustootjaid, kõikide muude valdkondade ettevõtted võivad olenemata kohast või majandusnäitajatest toetust saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing