Alkoholiregister keelas Viru Õlu uue noortejoogi

01. juuni 2001, 08:14

Viru Õlu agressiivne turuletulek Eestis unikaalse seguõllega Shandy takerdus ja tekitas firmale valmistoodangu näol üle miljoni krooni kahju, kuna alkoholiregistri komisjon keeldub toodet registrisse kandmast ning ei lase seda müüa, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kõik seisab bürokraatia taga,? rääkis Viru Õlu finantsjuht Marianne Paas. ?Tegemist on õlle ja limonaadi seguga, millele me vastavalt alkoholiregistri enda soovitusele märkisime etiketile toote liigina lahja alkohoolne jook.? Registrikomisjoni aga hiljem selline liigitus ei rahuldanud ning komisjon keeldus järsult toodet registrisse kandmast.

Registrikomisjoni esimees ja majandusministeeriumi talitusejuhataja Eero Kosk kinnitas, et toote liigiks ei saa olla lahja alkohoolne jook, nagu deklareeris Viru Õlu. ?Pakendi tähistus ei näita, mis liiki tootega on tegu. Pakend eksitaks tarbijat ja jaekaupmeest,? märkis Kosk.

Kõik Eestis müügil olevad alkohoolsed joogid peavad olema kantud riiklikku alkoholiregistrisse, vastasel korral jooki müüa ei tohi.

Esialgse kava kohaselt plaanis firma mujal maailmas populaarse joogi mai keskel turule tuua. Enne registrisse kandmist jõudis Viru Õlu valmis toota kümme autokoormatäit ehk üle 5000 kasti segujooki.

Seni tarbetult laos seisva joogi tootmiskulu oli üle miljoni krooni, millele lisandusid kampaania- ning ajakulu. Reklaamikampaania on mitu nädalat edasi lükkunud, bürokraatiaahelate tõttu on maha magatud kõige magusam turuletuleku aeg.

Viru Õlu nimetab Shandyt kogu Euroopas populaarseks noortejoogiks. Viru Õlu pakuks seda esimese õlletootjana Baltimaades. Shandy on lahja alkohoolne jook (alk. 2,5% Vol.).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing