Haapsalu paneb väärtkrundid müüki

Ain Alvela 04. juuni 2001, 00:00

Haapsalu linnapea Urmas Suklese hinnangul on kõige väärtuslikumad Kastinina neeme juures merekaldal asuvad kaks krunti. ?Seal laiub avar vaade merele, eriti kaunis on see päikeseloojangu ajal,? iseloomustab Sukles. ?Linn omalt poolt on kruntide müügist saadud raha eest seal ranna korda teinud ning promenaadi rajanud.? Kuna Suur-Liiva detailplaneeringuga haaratud alal on juba välja kujunenud Haapsalule iseloomulik puithoonetest koosnev elurajoon, on Kastinina kruntidelt ligipääs kõigile kommunikatsioonidele.

?Sealsed krundid on eksklusiivsed, vaade aknast merele ja loojuva päikese punale on kindlustatud,? kiidab ka Haapsalu linnavalitsuse avalike suhete osakonna juhataja Liivi Ollino Kastinina krunte. Kastinina viiest krundist on tänaseks kolm läbi oksjonite juba omaniku leidnud, 1300 ruutmeetri suuruste kruntide hinnaks kujunes 400 kr/m².

Paralepas asuva Ungru ja Kiltsi teede vahelise ala detailplaneering ette umbes kolmekümne individuaalelamu ehitamist, lisaks veel ridamajad ja korterelamud. Oksjonil müüki tulevad kaheksa krunti on kuni 1800 m² suurused ja asuvad 700?800 meetri kaugusel mererannast männimetsa all. Kruntide alghind on 125 kr/m².

Haapsalu kinnisvarafirma Pulss juhataja Anti Kaljula märgib, et kohalikul turul on eramu keskmiseks hinnaks kujunenud umbes 400 000 krooni. ?Samas on toimunud ka kuni kahe miljoni krooniseid tehinguid,? teab Kaljula kinnitada. ?Üldiselt on aga elanike rahakott siinkandis niimoodi, et 400 000?500 000 krooni eest soovitakse saada juba maja koos krundi ja trassidega.?

Kui tänased krundiostjad sellele maja püsti löövad, tõuseb kinnistu hind kaugelt üle miljoni krooni. Kaljula ei välista, et Haapsalus tekib paari aasta pärast nõudlus ka poolteist miljonit krooni maksvate eramajade järele, kuid praegu peab ta ligi pool miljonit krooni maksvaid krunte keskmisele kohalikule krundinõudlejale siiski ülejõu käivalt kalliks.

Asjaolu, et Kastininal on juba kolm krunti õnnestunud hinnaga 400 krooni ruutmeetrilt ära müüa, lükkas ümber minu konservatiivse seisukoha, et see hinnatase kujuneb umbes kaks korda madalamaks. Aga üldiselt ma arvan, et nii Kastinina kui Paralepa krundid on meie keskmise ostja jaoks siiski veidi kallid ja ka veidi liiga suured. Läänemaal eeldab ostja, et keskeltläbi 400 000 krooni eest saab ta juba krundi koos elamiskõlbuliku majaga. Ka välismaalased ja väliseestlased soovivad ennekõike saada ikkagi võimalikult odavat ja võimalikult ilusat asja.

Aga Paralepa on suhteliselt hea piirkond uue elamurajooni loomiseks. Võib-olla üks osa sellest on küll veidi lagedavõitu,

Vastavalt sellele, et seaduse järgi käib linnavara võõrandamine enampakkumiste kaudu, on Haapsalu linn Ungru tee ja Paralepa ranna vahelise ala ning Kastinina neeme lähistel paiknevaid krunte ka varem müügiks pakkunud. Siis leidis viiest Kastinina krundist omaniku kolm ja üheksast Ungru tee krundist üks. Kolm krundiostjat olid Haapsalu kohalikud inimesed, üks oli Rootsis elav väliseestlane.

Kastinina elamukrundid on Haapsalus praegu saadaolevatest kindlasti kõige atraktiivsemad, seda eelkõige sealt avaneva kauni merevaate pärast. Varem ei ole linn nii suures ulatuses elamumaade arendustegevust koos detailplaneeringute koostamisega rakendanud.

Suur-Liiva detailplaneering ? Kastinina

 • müügis kaks elamukrunti

 • 1318 m² ja 1463 m²

 • alghind vastavalt 527 200 ja 585 200 krooni

 • mõlema krundi sihtotstarve on väikeelamumaa

 • merevaade

 • ümbruses väljakujunenud elukeskkond iseloomuliku puitarhitektuuriga

 • kommunikatsioonid olemas ja hinna sees

Ungru tee ja Kiltsi tee vahelise ala detailplaneering ? Paralepa

 • müügis kaheksa elamukrunti

 • kruntide suurused vahemikus 1854?2326 m²

 • alghind 222 360?314 010 krooni

 • kruntide sihtotstarve on väikeelamumaa

 • mererand 700?800 meetri kaugusel

 • männimets, puhas loodus ja rahulik elukeskkond

 • tulevikus kujuneb välja Haapsalu väikeelamute rajooniks

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 11:35
  Otsi:

  Ava täpsem otsing