Hollandi telekom planeerib üliodavat aktsiaemissiooni

ÄP Online 04. juuni 2001, 00:00

Aktsiaemissiooni muudab huvitavaks asjaolu, et emissioon toimuks umbes 50% madalamalt tasemelt kui on KPNi praegune turuhind. Sarnase käiguga on varem hakkama saanud British Telecom.

Mõlemad ettevõtted on kulutanud hiiglaslikke summasid kolmanda põlvkonna mobiilsidelitsentside omandamiseks ning on ammendanud oma võimalused langevate aktsiaturgude tingimustes muul viisil rahalisi ressursse hankida.

Royal KPN, mille omanik on 35 protsendi ulatuses Hollandi riik, on madalaima krediidireitinguga telekommunikatsioonioperaator endiste riiklike monopoolsete operaatorite hulgas.

Aktsiaemissiooni märkimisel osaleks tõenäoliselt ka Hollandi valitsus. See aga on esile kutsunud konkurentide tõsise kriitika ebaõiglaselt riigi abi kasutamise eest.

KPNi aktsia kukkus Amsterdami börsil uudise tõttu 18 protsenti 9,08 euroni. Käesoleval aastal on ettevõtte aktsia hind kukkunud 24 protsenti.

Oma kõigi aegade kõrgemast tasemest kaupleb KPN 88 protsenti madalamal tasemel. Ettevõtte aktsia tipptulemuseks jäi eelmise aasta märtsis saavutatud 75,10 euro tase.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing