Laenuga koos ka elukindlustus

ÄP 04. juuni 2001, 00:00

Preemialaen on Eesti Ühispanga uus laenutoode eluaseme ostmiseks, renoveerimiseks või ehitamiseks, millega kliendile kaasneb ka kogumiskindlustuse leping.

Preemialaenu puhul on uudne asjaolu, et laenuga kaasneb kliendile elukindlustuskaitse. Erinevus on ka tagasimaksetes, sest laenuperioodi ajal tasub klient vaid intresse, laenusumma tagasimaksmine toimub laenutähtajal ühekordse maksena kogumiskindlustuse arvel.

Koos laenulepinguga sõlmib klient ka kogumiskindlustuse leppe, mille summa on võrdne laenusummaga. Lepingu tähtaeg on kuni 30 aastat. Esimene kindlustusmakse tasutakse koos lepingu sõlmimisega, edaspidi toimub maksmine samal viisil kui laenuintresside maksmine. Intressi ja kindlustusmakse summa ei tohi ületada 30?50% perekonna igakuisest netosissetulekust (sõltuvalt sissetuleku suurusest). Laenulepingu lõppemisel maksab Ühispanga Elukindlustus pangale välja kindlustuslepingule moodustunud tagasiostuväärtuse koos kasumiga. Tagasiostuväärtus moodustub sissemakstud kindlustusmaksetest ning intressitulust, millest on maha arvatud kindlustusandja kulud ja tasu surmariski eest.

Kindlustuslepingu sõlmimisel kontrollitakse kliendi tervislikku seisundit meditsiinilise küsimustiku või arstliku läbivaatuse alusel, kusjuures kindlustusriski hindamisel võtab pank aluseks ka kindlustatu tegevusalad ja harrastused.

  • kindlustusmaksetesse arvestatud kulud ja laenu vormistamisega seotud teenustasud on turu keskmistest madalamad

  • laenuintressid püsivad saavutatud tasemel

  • kindlustusseltsid maksavad lisakasumit (Preemialaen toimib ka juhul, kui lisakasum on väiksem kui 4 %)

Allikas: Eesti Ühispank

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:35
Otsi:

Ava täpsem otsing