Prantsuse messidest teatakse vähe

ÄP 04. juuni 2001, 00:00

Kindlasti on Prantsusmaale kaugem sõita, mistõttu valitakse kontaktide otsimiseks lähem riik. Teine ning märksa olulisem põhjus on informatsiooni kesine kättesaadavus. Prantsuse saatkonna kaubandusnõuniku asetäitja Liina Parolli sõnul korraldatakse Prantsusmaal maailmatasemel messe. ?Eestlased on harjunud käima Saksamaal messidel ja ütlevad, et need on vahvad. Prantsusmaal on täpselt sama suured toiduainemessid, kuid sinna satub vähe eestlasi,? ütles Paroll.

Eelmisel aastal toetas Eesti riik Prantsusmaal toimuval toidumessil SIAL osalejaid poole miljoni krooniga. Kas ka järgmisel messil aasta pärast riik osalevaid ettevõtjaid toetab, pole veel teada.

Liina Parolli hinnangul võiksid eestlastele huvi pakkuda ka Prantsuse põllumajandusmessid. Näiteks toimub septembris üks Euroopa suuremaid põllumajandusmesse SPACE (www.space.fr).

Prantsuse messide kohta saab kõige kompaktsemat teavet messikorraldajaid koondava Promosalons?i koduleheküljelt http://www.promosalons.org/. Paraku ei leia sealt aga teavet nende Prantsuse messide kohta, kes Promosalons?i liikmeskonda ei kuulu.

___________________________________________

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing