Tallinn teenib jalgpalliga kümneid miljoneid lisakroone

Inge Rumessen 04. juuni 2001, 00:00

Iiri reisikorraldajate esialgsel hinnangul tuleb Iiri rahvusmeeskonna ja Eesti koondise mängu Tallinnasse vaatama ca 4000 inimest. Täna saabub ühtekokku viie lennukiga Tallinna Iiri jalgpallimeeskond koos neid saatvate fännidega.

?Iiri fännide osa on märgatavalt suurem kui hollandlastel,? ütles Viru hotelli müügijuht Annely Tartes. ?Iiri fännid on aktiivsemad ja reisivad rohkem oma võistkonnaga kaasas. Hotell on täiesti välja müüdud.?

Eesti Turismiagentuuri andmeil kulutab turist Eestis olles keskeltläbi 1500 krooni päevas. Reval Hotelligrupi müügijuhi Maarika Liivamägi sõnul võib keskmiseks hotelliöö maksumuseks pealinnas arvestada 1000 krooni, seda aga ilma toitlustuseta. Kui arvestada, et 4000 iirlast viibivad Tallinnas neli päeva ja peaaegu 400 hollandlast kolm päeva, küünib ettevõtjate sissetulek poolesaja miljoni kroonini. Tõenäoliselt aga kulutavad vutifännid rohkem kui keskmine turist.

?Seda, kui palju vutisõbrad sisse toovad, on raske muidugi kokku arvutada,? ütles turismiagentuuri uuringute projektijuht Piret Kallas. ?Olulisem on hetkel vast see, et Eesti saab tohutut reklaami.?

Nii Hollandi kui Iirimaa vutimeeskond, kaaslased, arstid ja fännid täidavad umbkaudu 10 protsenti kõigist Reval Hotelligrupi hotellidest ning toovad sisse mõnisada tuhat krooni, prognoosis müügidirektor Maarika Liivamägi.

Olümpias peatuv meeskond kasutab Liivamägi sõnul võib-olla ka spordisaali ning ööklubi. ?Eks me alles hiljem saame kokku arvutada, palju võistlus meile sisse tõi.?

Liivamägi lisas, et hetkel on hotellid täis ka seetõttu, et alanud on juba turismihooaeg ja nädalalõpp annab täituvusele veel oma panuse.

Jalgpallifännid täidavad ka üle poole Viru hotellist. Hotelli müügijuhi Annely Tartese sõnul peatuvad hotellis ligikaudu 100 hollandlast ning pisut rohkem iirlasi. Tartes möönis, et sellised suurüritused kasvatavad märgatavalt hotelli nii majutuse kui ka toitlustuse käivet, kuid ei soostunud täpsemat summat ütlema. ?Oleme alati arvestanud suurüritustega ja ka sellega seoses saabuvad külalised on eelisjärjekorras,? ütles ta. ?Nendel päevadel on selge, et hind on kõrgem, sest nõudlus on ju suurem ja meil võimalik rohkem teenida.?

Tallinna linn on investeerinud Lilleküla staadionisse üle 40 miljoni krooni. Linnaisade soetatud loo?iga investeeris linnavalitsus veel 2 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing