Telekomilt käive ja 10%ne langus

Raivo Sormunen 04. juuni 2001, 00:00

Neljapäeval ülisuure käibega hiilanud Eesti Telekomi aktsia ei vedanud alt ka reedel. Ligi 77 mln krooni suuruse päevakäibe kõrval jäid ülejäänud aktsiatega tehtud tehingud peaaegu märkamatuteks.

Kuna möödunud reedel kaotas Telekomi aktsiad 5,5 krooni suuruse dividendiõiguse, langes telekomi aktsia päevaga ligi 10%, 75 krooni tasemeni.

Seda oli veidi rohkem kui dividendimakse võrra. Põhjuseks võib siin olla see, et üldine olukord Euroopa turgudel oli reedel kergelt negatiivne ja dividendide saamise himu kergitas eelnevate nädalate jooksul Eesti Telekomi aktsiat psühholoogiliselt enam, kui ta tegelikult oleks pidanud tõusma.

Trigon Marketsi maakler Kaur Elviste ütles uudisteagentuurile Reuters, et Telekomi aktsia on viimase pooleteise kuuga liikunud kiiremini üles kui teised Ida-Euroopa telekomid. Seetõttu on aktsia muutunud võrreldes teistega liiga kalliks ja fondide juhid vahetavad Eesti Telekomi aktsiaid odavamate analoogide vastu välja.

Ülejäänud börsi aktsiatega kaubeldi reedel suhteliselt passiivselt. Suuresti võis see olla tingitud sellest, et investorite jõud on pärast möödunud nädalate pidevalt kasvanud aktiivsusust lihtsalt raugenud.

Hansapanga aktsia püsis väiksele käibele vaatamata üllatavalt tugevalt oma positsioonil, sulgudes 160 krooni piiril ehk 0,3% miinuses. Samas tuleb aga öelda, et aktsia hinnanoteeringud tegelikult tõusid.

Hansapanga aktsia tugevus on üllatav, kuna turg ootas, et SEBi ja Swedbanka vahelises ühinemismemorandumis pajatatakse midagi ka Balti pankade saatusest. Õhku rippuma jäänud küsimus aga ei näi investoreid heidutavat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:35
Otsi:

Ava täpsem otsing