Börsiülevaade: Eesti Telekom odavneb, Hansapank kallineb

04. juuni 2001, 14:50

Täna liikusid aktsiad Tallinna börsil kindla suunata. Eesti Telekomi aktsia, mis möödunud reedel peale dividendiõiguse ärakukkumist odavnema hakkas jätkas langust, samas kui Hansapanga ja Norma aktsiad rühkisid ülespoole.

Veidi unise 16 mln kroonise päevakäibe juures oli aktiivseim Eesti Telekomi aktsia, mis sulgus täna 73,50 kroonil ehk 2% reedesest sulgemistasemest madalamal.
Peamiseks odavnemise põhjuseks on välja toodud see, et dividendide jahtimise tulemusena aeti Eesti Telekomi aktsia viimase kuu-paariga liiga kiiresti liiga kõrgele üles. Nüüd on sel mõnda aega ruumi kukkuda.

Hansapanga aktsia tõusis täna taas uue kõrgeima tasemeni pärast 1998. aasta jaanuari. Aktsia sulgus 161 kroonil ehk 0,6% kõrgemal möödunud reedesest sulgemishinnast. Aktsia käibe tõstis normaalsele tasemele päeva lõpus tehtud suur 25 000 aktsia suurune müügitehing.

Maaklerfirma Williams de Broe täna antud ostusoovitus Hansapanga aktsiale ning väljaöeldud kommentaar, et pank võib oma kasumi kolme aastaga peaaegu kahekordistada, on aktsia suhtes toetav tegur.
Samas on panga aktsia saanud ostusoovitusi ennegi ning vaevalt, et tänane soovitus investoreid aktsiaid kiiresti ostma ajab.

Kuna aktsiahind on viimasel ajal pidevalt tõusnud ilma erilisi korrektsioone näitamata võib julge prognoosida, et aktsiahind jätkab ka järgnevatel päevadel ülesminekut.

Norma aktsia tugevnes 0,4%, sulgudes 48,30 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing