Ettevõtjatel 200 mln keskkonnaraha kasutamisvõimalus

04. juuni 2001, 17:37

Kuigi otseselt rahastab keskkonnainvesteeringute keskus peamiselt kas riiklikke või omavalitsuste objekte, saavad ettevõtted tänavusest ligi 200 miljonist kroonist osa tööde teostajatena.

Rahandusministeeriumi juurde eelmisel aastal keskkonnafondi järglasena moodustatud sihtasutuse Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) juhataja Kalev Auna sõnul on raha saajate puhul tegemist reeglina avaliku sektoriga.

?Erasektorile KIKist raha anda ei ole keelatud, kuid siin tuleb hoolega jälgiga konkurentsiseaduse riigiabi sätteid. Kui ühele raha anda, siis võib konkurentidel pretensioone tekkida,? ütles Aun.

Ka esitasid KIKi jäätmekäitlusprogrammi koordinaatori Allan Rattase sõnul sel aastal rahastamistaotlusi vaid üksikud ettevõtted, kuna ilmselt ei teata eelmisel aastal loodud KIKist veel kuigipalju. ?Ennustan, et ettevõtete taotlusi on tulevaks aastaks juba tunduvalt rohkem,? ütles Rattas.

Auna sõnul on aga oluline see, et raha jõuab ka avaliku sektori kaudu riigihankekonkursside või otsetellimustena erasektorini, kes ehitab näiteks reoveepuhasteid või jäätmehoidlaid.

Selleks aastaks laekus KIKile 1955 rahastamistaotlus kokku 650,3 miljonile kroonile, millest rahuldatakse 844 taotlust 197,5 miljoni kroonises mahus. Järgmiseks aastaks hakatakse taotlusi vastu võtma sügisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing