Iirlaste euroskepsis on referendumi eel kasvanud

04. juuni 2001, 14:51

Euroopa Liidu laienemiseks tingimused loonud Nice?i lepingu toetajate hulk on Iirimaal langenud, näitab nädalavahetusel koostatud arvamusküsitlus, seades küsimärgi alla neljapäeval toimuva rahvahääletuse tulemused.

Lepingu pooldajate arv on viimase kahe nädalaga langenud 52 protsendilt 45 protsendini ning vastaste arv kasvanud 7 protsendilt 28 protsendini. Kahevahel on 27%, eitavale leerile annab ?ansi oodatav vähene osavõtt hääletusest.

?Ei? vastus ei peataks Euroopa Liidu laienemist, küll aga tooks protsessi aeglustumise, kuna lepingusse tuleks teha muudatused. Samuti oleks see piinlik Iirimaale, keda peetakse üheks kõige entusiastlikumaks Euroopa Liidu liikmeks ning üheks suuremaks kasusaajaks ELi abifondidest.

Iirlaste toetus Euroopa Liidule on langenud 80 protsendilt 1973. aastal, kui Iirimaa Euroopa Liiduga ühines, 65%-le rahaliidu loomise sätestanud Maastrichti lepingu referendumi ajaks ning sealt edasi 60 protsendile, kui 1998. aastal hääletati Amsterdami lepingu ratifitseerimise üle.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing