Keemiatööstushiid DuPont müüb oksjoni käigus oma ravimitootmise

Peeter Koppel 04. juuni 2001, 13:31

Maailma suurim keemiatööstusettevõte DuPont on müümas oma farmaatsiatööstuse üksust ning loodab selle abil oksjoni teel teenida üle 6 mld dollari (110,8 mld krooni), kirjutab Wall Street Journal Online.

DuPont müügikavatsuste põhjenduseks on asjaolu, et farmaatsiatööstuse uuringu- ja arendustegevuse kulud on ülikõrged moodustades 30 protsenti kõigist arenduskuludest. Samas annab farmaatsiatööstuse üksus DuPontile vaid 5 protsenti käibest.

Kõige tõenäolisemateks pakkujateks on Bristol-Myers Squibb Co <GR#US.BMY> ja Bayer <GR#US.FBAY>, keda võivad üle trumpama tulla ka need ettevõtted, kes esialgu leidsid, et oksjon võib kujuneda liiga kalliks. Huvi võivad tunda ka Novartis AG <GR#US.NVS> ning Astra-Zeneca PLC <GR#US.AZN>. Huvi on näidanud ka Briti GlaxoSmithKline PLC, kuid tema konkreetne huvi on veel ebaselge. Seega võib oksjonist kujuneda tõeline ravimifirmade omavaheline mõõduvõtt. DuPonti toodab hetkel HIV-ravimit Sustiva ning suurt hulka teisi ravimeid.

Samas kui DuPont?i oksjoni tulemused ei rahulda, siis võib ettevõte oma farmaatsiatööstuse üksusest kujundada ka eraldi ettevõtte ning selle avalikkusele IPO käigus maha müüa. DuPont kulutab farmaatsiaüksuse müügist saadaud ressursid suure tõenäosusega võlakoorma vähendamiseks ja aktsiate tagasi ostmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing