Kiirlaevade järellainetuse uurimine lükkub edasi

04. juuni 2001, 08:08

Kiirlaevade järellainetuse uurimine venib keskkonnaministeeriumi otsuse tõttu kuulutada projekti läbiviimiseks tagantjärele välja riigihange, mis selle ala ainsatele spetsialistidele tundub mõttetu ajaraiskamisena, kirjutab Postimees.

Mereinstituudi vanemteadur Tarmo Soomere ütles, et teadaolevalt koondab sama instituudi baasil moodustatud uurimisrühm kõik Eesti merelainetuse matemaatilise modelleerimise ning mõõtmise spetsialistid ning seetõttu ei näe ta oma projektiga konkureerijaid.

?Ma ei kujuta ette, et riigi tellimuse saamise nimel hakkavad omavahel konkureerima näiteks geoloogid, meteoroloogid ja matemaatikutest-füüsikutest lainemodelleerijad,? nentis Soomere. ?Töörühm peab koosnema kõigist samade alade spetsialistidest, sest ainult sel juhul saab tagada laevalainete järelmõjude teadusliku ja erapooletu väljaselgitamise.?

Töörühm, kuhu kuulub ka Soomere, esitas oma uurimisprojekti keskkonnaministeeriumile juba mullu 27. oktoobril, pärast probleemi ajakirjanduses tõstatamist. Sama projekt läbis arutelu keskkonnainvesteeringute keskuses (KIK) ning tunnistati tänavu veebruaris rahastamist väärivaks. Kaks aastat vältava uurimistöö jaoks eraldati kokku 885 000 krooni, sellest 2001. aastaks 649 000 ja 2002. aastaks 236 000 krooni.

?Eraisikuna tean ma muidugi, et mereinstituudi baasil moodustatud teadlasrühmale pole Eestis konkurente, kuid ametnikuna pean nentima, et riigihankeseadust tuleb täita,? lausus keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse ja tehnoloogiaosakonna juhataja Rein Raudsep. ?Muidugi on teadustöö hoopis midagi muud kui näiteks ehitusfirma otsimine, aga meie seadused on kord juba nii tehtud, nagu meil oleks hästi suur riik.?

Kuna riigihange võtab koos väljakuulutamise ja parima pakkuja selgitamisega aega mitu kuud, läheb Soomere hinnangul teadlastel üks tööaasta kaotsi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing