PM: tööpuudus hakkab takistama Eesti arengut

04. juuni 2001, 08:05

Majandus ja tööpuudus astuvad tänases Eestis üsna ühte jalga, kuid kahjuks nukras kõverpeegelpildis: kasvab majandus, kasvab ka tööpuudus, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Nii valimiseelsed lubadused uute töökohtade loomiseks kui ka kinnitused tõhusama tööhõivepoliitika tulekust on jäänud üksnes jutuks.

Kaevanduste sulgemised Ida-Virumaal ning näiteks transporditöötajate koondamised ähvardavad kasvada kriitilise piirini ja viia tõsisemate aktsioonideni. Kuigi tööpuuduse kujunemises üheks viimase aja poliitiliseks meelisteemaks võib aimata ka lähemale nihkuvaid valimisi, on tõesti viimane aeg tegutseda. Saja tuhande inimese künnisele ehk ligi 15 protsendini jõudnud tööpuudus on saamas selgeks takistuseks Eesti arengule.

Makromajanduslikud näitajad ja statistiline keskmine palk võivad küll kasvada, kuid suure osa inimeste jaoks jääb see ulmevalda kuuluvaks.

Eesti on seni panustanud ühele kaardile: meelitada soodsate maksude ja napi sotsiaalprogrammiga võimalikult palju investeeringuid. See on ka õnnestunud. Paraku oleme jõudmas piirini, kus kasvavad sisepinged ning ebavõrdsus hakkavad saavutatut sööma teisest otsast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing