Pärnoja kritiseeris lätlaste maksuvabastuse kaotamise otsust

04. juuni 2001, 08:06

Riias Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu istungil küttis kirgi üles Läti-poolne otsus peatada 1. juunist Läti-Eesti topeltmaksustamisest hoidumise lepingu rakendamine Lätis tegutsevate Eesti firmade suhtes, kirjutab Postimees.

Samal ajal kui Läti peaminister Andris Berzin? tunnustas omavahelise ettevõtluskeskkonna ja -tingimuste parendamist, esines Eesti majandusminister Mihkel Pärnoja terava kriitikaga Balti majanduskoostöö aadressil.

Pärnoja kinnitas, et elavate majandussuhete taustal on meie lõunanaabrid teinud ka kahetsusväärseid otsuseid, mis võivad pikemas perspektiivis investeeringutele negatiivselt mõjuda.

Näitena sellest tõi ta Läti otsuse peatada alates 1. juunist topeltmaksustamisest hoidumise leping Lätis tegutsevate Eesti firmade suhtes, mis teisisõnu maksustab seni Lätis maksuvabalt tegutsenud Eesti firmad Läti seaduste kohaselt.

Pärnoja hinnangul ei jahenda Läti otsus mitte ainult Eesti-Läti majanduskliimat, vaid pidurdab ka rahvusvahelisi investeeringuid Lätisse, millest suur osa on tulnud Eesti kaudu.

Negatiivsete momentidena majanduskoostöös märkis Pärnoja veel bürokraatiatõkkeid ja Läti-Leedu jahedat suhtumist koostöö planeerimisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing