Pärnu ehitab enneolematus tempos

04. juuni 2001, 08:04

Pärnus ehitatakse või projekteeritakse tänavu rohkem hooneid kui möödunud aasta-kümnel kokku ? kinnisvaraarendajad peavad põhjuseks majanduse kasvu ja lahedamaid laenutingimusi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kinnisvarabüroo Kinnisvara-ekspert arendusjuhi Janno Petersoni sõnul investeeritakse tänavu Pärnu ehitusturule üle paarisaja miljoni krooni, mida on hinnanguliselt rohkem kui iseseisvusaastatel kokku. ?Koos sellega tuleb juurde ka uusi töökohti,? ütles Peterson.

Täiesti uudsena ehitatakse taas Pärnus korterieramuid, mida pole tehtud alates 80ndate aastate lõpust. Samuti projekteeritakse rannarajooni seitse villat. ?Piirkonna nõudlus on olnud kogu aeg väga kõrge ja ka nüüd on kõik müüdud, kuigi hinnad on isegi Tallinna mõistes väga kõrged,? ütles Kinnisvaraeksperdi juhataja Peeter Prisk.

Aasta algul valmis Saksa investori rahadega ehitatud ärikeskus Blauhaus, reedel avati kesklinnas ehitustarvete kaubamaja Decora ning aasta pärast avatakse Port Arturi uus kaubamaja. Petersoni hinnangul saabki uus kaubamaja äri- ja kaubandusturu suurimaks mõjutajaks, mis peaks Pärnu renditurgu korrastama ja eelkõige Rüütli tänava osaliselt põhjendamatult kõrgeid rendihindu alandama.

Kevadel on Pärnus ehitatud või renoveeritud uusi toitlustuskohti, näiteks slaavi, kreeka ja hispaania restoranid, uus kiirtoitlustusrestoran. Nädal tagasi sai nurgakivi Estonia taastusravikesuse juurdeehitus, mis avab uksed tuleva aasta aprillis.

Eelmisel kuul läks käiku Viisnurga liimpuiduvabrik ja Sindist kolis Pärnusse Wecan Cables, renoveerides endise tootmishoone.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing