Rain Tamm püüab rahastajailt geenivaramule sadat miljonit

04. juuni 2001, 08:04

Geenivaramu projekti käivitamiseks loodav AS EGeen alustab rahastajate leidmise kampaaniat, lootes paari aastaga koguda maksimaalselt 100 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

ASi EGeen loomise finantsnõunik, investeerimispanga Lõhmus Haavel Viisemann juhatuse esimees Rain Tamm ütles, et esimese etapi rahastajatena nähakse eesti ja välismaiseid investoreid, kellest igaühe panus oleks vähemalt pool miljonit krooni. Selline minimaalse investeeringu nõue tuleneb väärtpaberituru seadusest.

Oluline on Tamme sõnul ka see, et EGeeni tehtav investeering ei moodustaks olulist osa investori portfellist, sest tegemist on siiski suhteliselt riskantse rahapaigutusega.

Geenivaramu stardikapitaliks loodab Tamm minimaalselt koguda 30 miljonit krooni ja maksimaalselt 100 miljonit.

Esimesel etapil laekuvast rahast käivitatakse firma, koolitatakse personali, soetatakse tehnikat ning viiakse läbi geenivaramu sihtasutuse vastutusel geenivaramu pilootprojekt.

Aasta-kahe pärast loodetakse käivitada teine etapp, mille käigus toimub massiline andmete kogumine ning turustamine.

Tamme sõnul nõuab teine etapp tänaste hinnangute kohaselt 20-30 miljoni dollari suurust investeeringut, mis kroonides teeb 370?550 miljonit.

Seejuures oodatakse investeeringuid eelkõige rahvusvaheliselt tuntud riskikapitalifondidelt ja biotehnoloogiafirmadelt, kes suudavad ellu viia projektile olulisi strateegiaid.

Umbes 4?5 aasta pärast, kui projekt on plaanikohaselt käima saadud, võib osutuda võimalikuks ettevõtte aktsiate avaliku emissiooni korraldamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing