Hansapanga aktsia tõus jätkus

Raivo Sormunen 05. juuni 2001, 00:00

Tallinna börsil noteeritud aktsiatel puudus eile kindel liikumissuund. Eesti Telekomi aktsia, mis möödunud reedel pärast dividendiõiguse ärakukkumist odavnema hakkas, jätkas langust, samas kui Hansapanga ja Norma aktsia rühkisid kergelt ülespoole.

Veidi unisel börsipäeval suutis kõige rohkem aktiivsust säilitada Eesti Telekom, mille aktsia sulgus 73,50 kroonil ehk 2% reedesest sulgemistasemest madalamal.

Peamise aktsia odavnemise põhjusena võiks välja tuua selle, et dividendide jahtimise tulemusena aeti Telekomi aktsia viimase kuu-paariga liiga kiiresti liiga kõrgele üles.

Samas ei süsti eriti suurt optimismi ka kogu ülejäänud telekomisektor, millest meie telekomifirma tahes tahtmata sõltuvuses on.

Hansapanga aktsia tõusis eile taas kõrgeima tasemeni pärast 1998. aasta jaanuari, sulgudes 161 kroonil ehk 0,6% möödunud reede sulgemishinnast kõrgemal. Aktsia käibe tõstis normaalse tasemeni päeva lõpus tehtud suur 25 000 aktsia suurune müügitehing.

Maaklerifirma Williams de Broe Hansapanga aktsiale antud ostusoovitus ja kommentaar, et pank võib oma kasumi kolme aastaga peaaegu kahekordistada, on aktsiat kergelt toetav tegur.

Samas on Hansapanga aktsia saanud maaklerifirmadelt ennegi ostusoovitusi ning vaevalt, et eilnegi soovitus aktsiat ostma ajab.

Kuna Hansapanga aktsia on viimaste kuudega ilma ühegi hingetõmbeta üles rühkinud, võiks oodata kerget korrektsiooni. Seda toetavad ka maaklerite kommentaarid, et praegusel hinnatasemel tundub müügihuvi ostuhuvi ületavat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing