Hiinas paisub suure hooga börsimull

ÄP Online 05. juuni 2001, 00:00

Analüütikute sõnul on B-aktsiad juba tugevalt üle hinnatud ning tekkimas mull, mis ühel päeval ka lõhki peab minema. Väikeinvestorite indu ei ole see kõigutanud, paljudele on sellest saanud uus ?elukutse?. ?Riskid kasvavad, kuid vähesed muretsevad, et investeerimiskõlbulikke aktsiaid on liiga vähe,? kommenteeris üks Shanghai börsi analüütik.

B-aktsiatega kaubeldakse välisvaluutas. Peale selle on A-aktsiad, mida saab müüa ja osta Hiina valuuta eest.

Hiinlaste valuutasäästud ei ole mingi väike raha. Alates majandusreformide algusest 20 aastat tagasi on erasäästud kasvanud 75 miljardile dollarile, millele lisanduvad veel säästud Hiina valuutas. Dollarisäästud moodustavad peaaegu poole Hiina valuutareservist, kirjutab Svenska Dagbladet.

USA investeerimispanga Merrill Lynch selle aasta alguses avaldatud maailma turgude mulluses ülevaates hõivas esikoha Hiina turg, kus Shanghai B indeks tõusis 136,6%.

Hiina aktsiaturg sai uue elu pärast seda, kui Hiina valitsus otsustas veebruari lõpus avada kodumaistele investoritele riigi aktsiaturu B-nimekirja ja legaliseerida välisvaluuta omamise. Varem olid B-aktsiad olnud investeerimiseks avatud vaid välismaistele investoritele. Otsusele järgnenud kahe päeva jooksul avati riigis rohkem väärtpaberikontosid kui viimase kümne aastaga kokku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing