Päästetöötaja hädas hariduse omandamisega

Peeter Raidla 05. juuni 2001, 00:00

Haridusministeeriumi järelevalvetalituse peainspektor Ellen Siimaste oli sunnitud 10. mail tõdema, et Ragnar Plees on omandanud vaid põhihariduse ehk siis lõpetanud tänapäeva mõistes 9 klassi.

Kontrolli tulemusena oli Plees sunnitud taas oma õpingud lõpetama. Seekord jäi tal keskkooli lõputunnistusest puudu vaid üks riigieksam, millele teda enam ei lubatud.

Ragnar ise endal praegu mingit süüd ei tunne: ?Kui on vaja uuesti 10. klassist alustada, eks siis tuleb seda teha. Aga keegi võiks mulle seda siis ka öelda.?

Samas on Ragnar Plees väitnud oma ankeedis sedagi, et tal on koguni kõrgharidus, viidates Soome päästekolled?i lõpetamisele.

Veel 2000. aasta alguses oli Ragnar Plees Harjumaa päästeteenistuse asedirektor ning õppis sisekaitseakadeemia teisel kursusel. Kui ootamatult ilmnes, et tal pole keskkooli lõputunnistust ette näidata, lahkus ta akadeemiast ning maksab veel siiani tagasi Harjumaa päästeteenistuselt saadud õpiraha.

Tema lapsepõlvesõber, Harjumaa päästeteenistuse direktor Tarvi Ojala oli sunnitud Ragnari asedirektori kohalt peaspetsialisti kohale tagandama. Praegu töötab Ragnar Plees operatiivteenistuse osakonnajuhataja asetäitjana ning käib aeg-ajalt Väike-Maarja päästekoolis lepingulise õppejõuna praktilisi õppusi läbi viimas.

Väike-Maarja päästekooli direktor Aivar Naudi peab Pleesi tugevaks spetsialistiks ega näe tema puudulikus hariduses probleeme: ?Ta on ju Soome päästekolled?i lõpetanud.? Täpsustava küsimuse peale möönab Naudi siiski, et kolled?ihariduse asemel on Plees lõpetanud keskastme päästejuhtide koolituskursuse.

Naudi lisab samas, et päästekooli õpilaste hulka pääsemiseks on keskkooli lõputunnistus hädavajalik: ?Muud võimalust ei ole.?

___________________________________________

  • juuni 1988 ? lõpetab Keila 1. keskkooli 8. klassi.

  • september 1988 ? asub õppima Tallinna Merekooli, kust ta aprillis 1990 läks akadeemilisele puhkusele ja juunis 1991 eksmatrikuleeriti II kursuselt nõrga õppeedukuse tõttu.

  • 1. september 1991 ? võetakse esimest korda Keila õhtukeskkooli 12. klassi õpilaste nimekirja, kust ta mais 1992 kustutatakse nõrga õppeedukuse tõttu.

  • oktoober 1993?september 1994 ? õppis Väike-Maarja õppekeskuses, mida lõpetamata suunatakse ta oma isa, toonase Harju päästeteenistuse direktori Vello Pleesi suunamiskirja alusel edasi Soome päästekooli.

  • detsember 1995 ? lõpetab Kuopio päästekooli valverühmapealiku kursused.

  • september 1998 ? lapsepõlvesõbrast Harjumaa päästeteenistuse direktori Tarvi Ojala suunamisega pääseb sisekaitseakadeemiasse, kus väidab, et ta on lõpetanud 1991. aastal Keila 1. keskkooli.

  • september 2000 ? astub Keila õhtukeskkooli 12. klassi, väites oma ankeedis, et on lõpetanud merekooli 1991. aastal.

  • aprill 2001 ? haridusministeeriumi kutsehariduse osakond kinnitab, et Kuopio päästekoolis läbitud 16kuulised kursused ei saanud tõsta Ragnar Pleesi haridustaset põhiharidusest kõrgemale.

  • mai 2001 ? Keila õhtukeskkooli direktori käskkirjaga kustutatakse õpilaste nimekirjast. Haridusministeeriumi järelevalvetalitus tuvastab päev hiljem, et Ragnar Plees on omandanud vaid põhihariduse (praegune 9 klassi) ja tema vastuvõtmine Keila õhtukeskkooli 12. klassi on vastuolus kehtiva korraga.

  • juuni 2001 ? 8klassilise haridusega Ragnar Plees jätkab tööd lepingulise õpetajana Väike-Maarja päästekoolis, kus õpilastel peab sissesaamiseks olema vähemalt keskharidus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing