Teede REV-2 märgistab riigimetsa konkursita

Merike Ojasson 05. juuni 2001, 00:00

?Teede REV-2 on riigimetsa majandamise keskuse pikaajaline partner, kes pakkus märkidele pikaajalist garantiid ning ilmastiku- ja vandalismikindlust,? lausus märke tellinud riigimetsa majandamise keskuse avalike suhete juht Olavi Paide.

Kui eelmisel reedel ütles Paide, et riigimetsa märkide valmistamiseks korraldati sügisel konkurss, siis eile tunnistas ta, et konkursikuulutusi pole avaldatud. Tegu on suhteliselt spetsiifilise tootega, mille vähesed tootjad on teada ning neilt saadi infot otseküsimise teel, põhjendas Paide.

?Kriteeriumideks olid ka suure koguse kohta piisavalt kiire tootmistsükkel ning 100kroonine märgi hind,? selgitas Paide.

Teede REV-2 märgijaoskonna osakonna juhataja Ants Ojamaa tunnistas, et tegemist oli neile tehtud otsepakkumisega.

Teised märgivalmistajad, kelle tootmismaht ja kogemused lubaksid samuti märke valmistada, kinnitasid, et ei ole konkursist ega infoküsimisest kuulnud.

Ühe suurema märgifirma ASi Signaal liikluskorralduskeskuse direktor Margus Ploomann ütles, et ei ole riigimetsade märgistamisega seotud konkursist absoluutselt mitte midagi kuulnud.

Türil märkide valmistamisega tegeleva Turgel Grupp ASi tegevdirektor Andrus Eensoo nimetas saladuslikku konkurssi üllatavaks uudiseks. ?Tavaliselt on ikka nii, et kui mõni uus valdkond tekib, küsitakse palju pakkumisi, et võimalikult soodsat hinda saada. Olen pidevalt ka Riigihangete Bülletääni vaadanud, pole seal midagi sellist näinud,? ütles Eensoo.

Eensoo sõnul tegi nende firma hiljuti Vändra metskonnale omaalgatuslikult kvartalipostide proovipartii ja nad on väga huvitatud kõigist metsaalade märgistamise töödest.

Premiere Grupp OÜ tegevjuht Jaanus Kulbas arvas, et 20 000 märgi valmistamisega saaksid paljud firmad hakkama. ?Mind ei pane imestama, et Teede REV-2 selle märgivalmistamise endale sai. Meie tegime näiteks Tallinna linnavalitsusele spetsiaalselt odava pakkumise märkide valmistamiseks Aegna saarele. Vastuseks on ikka viisakas äraütlev tänukiri,? kommenteeris Kulbas.

Märgi- ja sildivalmistaja ASi Tartekplus nõukogu esimees Andres Eensoo lausus, et Teede REV-2 on märkide alal tubli tegija. ?Meie jaoks on 2 miljonit krooni päris suur summa, võib-olla oleksime teinud soodsama hinnapakkumise,? ütles Eensoo.

Riigihangete register ei näita, et riigimetsa majandamise keskus oleks märkide ostmiseks kuulutanud välja riigihankekonkursi. Olavi Paide sõnul on keskus Eesti ainuke riigitulundusasutus ja sellele hakkas riigihangete korraldamise kohustus kehtima alles möödunud aasta novembris.

Riigimetsa märkide valmistamine on korralik tööots võrreldes sellega, et enamasti tuleb täita maakondade, vallavalitsuste või teedevalitsuste märgitellimusi, mis ulatuvad mõnesaja tuhande kroonini. Riigimets katab aga ligi veerandi Eestimaast, kokku on metsa ligi miljon hektarit.

___________________________________________

Riigimetsa Majandamise Keskus

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:35
Otsi:

Ava täpsem otsing