Põltsamaa katlamaja viiakse üle biokütusele, hind langeb

05. juuni 2001, 09:57

Rahvusvahelise projekti raames plaanib Põltsamaa katlamaja minna üle biokütusele, kirjutab Vooremaa.

Eelmise aasta sügisel käivitunud Taani energeetikaministeeriumi ja Eesti majandusministeeriumi koostööprogramm hõlmab nelja omavalitsust: Põltsamaa ning Võru linna, Vändra alevit ja Valgjärve valda.

Põltsamaa abilinnapea Tiit Kulu sõnul võtab linn varalisi kohustusi 1,4 miljoni krooni eest ainult siis, kui Taani energeetikaministeerium selle summa linnale eraldab. Linna eelarvest seda raha ei tule.

ASi Fortum Põltsamaa kaudu investeerib emaettevõte, AS Fortum Termest Välja tänava katlamaja ehitusse kuus miljonit krooni. ASi Fortum Põltsamaa juhataja Aare Jalajase andmetel hakatakse uues katlamajas põhikütusena kasutama puukoort, aga ka hakkpuitu ja saepuru. Kütust ostetakse Imavere saeveskist.

Katlamaja renoveerija leidmiseks on kuulutatud välja vähempakkumine, mis lõpeb 18. juunil. Siis selgub vähempakkumise võitja ja ka see, milline katel katlamajja paigaldatakse. Välja tänava renoveeritud katlamaja peaks valmima novembri keskpaiku. ?Peale renoveerimist langeb ühe MWh sooja hind praeguselt 475 kroonilt 424 kroonini,? lausus Aare Jalajas. Välja tänava katlamajas kasutati seni kütusena põlevkiviõli.

ASi Fortum Põltsamaa halduses on kolm katlamaja, millest suurim on renoveeritav Välja tänava katlamaja. Kaks väiksemat katlamaja asuvad linna ääres. Ühte köetakse puiduga, teist põlevkiviõliga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing