Leemets peab Mõisa linnavalitsust mõttemallide muutjaks

Ametist lahkuva abilinnapea Ants Leemetsa sõnul oli Jüri Mõisa juhitud linnavalitsus võrreldes eelmiste koosseisudega tunduvalt edukam, seda küll mõningase seaduserikkumise hinnaga.

'1,5 aastat tegutsenud linnavalitsus läheb ajalukku tegudega, millega teised toime ei tulnud,' ütles Leemets täna linnavalitsuse pressikonverentsil. 'Kõige tähtsam, millega Jüri Mõis hakkama sai on see, et ta nihutas paigast mõttemalle,' viitas abilinnapea erinevate suurte ühiskondlike sporirajatiste rajamisvajaduse teadvustamisele.

Leemetsa sõnul poleks tema linnapeana julgenud asuda Mõisa-sarnaselt näiteks Lilleküla jalgpallistaadioni ehitamist toetama. 'Eks siin ületati ka piire, nüüd võib sellest rääkida,' tõdes abilinnapea, osutades sellele, et üheksa kuud ehitati ilma ehitusloata.

Mõisa linnavalitsuse aegu sai hoo sisse Saku suurhalli ehitus, samasse kanti on tulemas jäähall, toetust leidis Tiit Soku spordikooli rajamine, rääkis Leemets. 'Arven, et see oli positiivne linnavalitsus,' lisas ta.

Praeguseks on poolteist aastat tagasi alustanud linnavalitsuse koosseisust lahkunud abilinnapead Vladimir Masterov ja Priit Vilba ning linnapea Jüri Mõis. Oma lahkumisest teatas täna ka Ants Leemets.

Hetkel kuum