Ülo Toomsalu • 5. juuni 2001 kell 6:45

Pärnu linna volikogu liige sattus kainerisse

Pärnu linnavolikogu purjus liige Aivar Mäesoo solvas laupäeva öösel politseinikke ning pidi seepärast hommikuni kaineris peatäit välja magama, kirjutab Pärnu Postimees.

Politseinike solvamine läheb Reformierakonna liikmest Mäesool kalliks maksma, sest võimuesindaja või avalikku korda kaitsva isiku solvamise eest võib karistada 50-100 päevapalga suuruse trahvi või kuni kümnepäevase arestiga.

Pärnu Postimehe andmetel sekkus Mäesoo politseinike töösse, kes parasjagu ühte autojuhti kontrollisid. Kui korrakaitsjad palusid Mäesool asjasse mitte sekkuda, olevat ta nad p***e saatnud.

Mäesoo ütles eile, et ega tal olegi suurt midagi kommenteerida. ?Tuleb öelda, et olen süüdi,? sõnas ta.

Mäesoo rääkis, et oli tol õhtul tuttavatega Postipoisis. Pärast peo lõppu tahtnud ta Tallinna tuttavad oma kesklinna korterisse ööbima panna ja läinud ust lahti tegema. Tagasi tulles nägi ta, et politseinikud kontrollivad tema sõbra joovet.

?Läksin ja ütlesin, et kas teil targemat ei ole teha, et siin öösel inimesi passite,? rääkis Mäesoo. ?Nojah, pärast keerasin selja ja ütlesin, et mine p??

Mäesoo tunnistas, et sekkus asjasse mõtlematult, seda enam, et sõber oli kaine ja tal endal polnud ka mingit süüd, sest tema ei olnud roolis. ?Aga kes meist siis purjuspäi väga targasti käitub,? lisas linnavolinik.

Hetkel kuum