Saksamaa leevendab sideoperaatorite olukorda

ÄP Online 06. juuni 2001, 00:00

Plaanist võidavad sellised tuntud nimed, nagu British Telecom, Hollandi Royal KPN, Hispaania Telefonica ja Soome Sonera, kellel plaani kohaselt avaneks võimalus jagada omavahel kulutusi 3G mobiilsidevõrkude väljaehitamiseks.

Näiteks telekommunikatsiooniseadmete tootja Nokia on välja töötanud baasjaama, mida võiksid üheaegselt kasutada kuni neli operaatorit.

Samas on ülejäänud Saksamaal litsentsi omavad operaatorid Vodafone ja Deutsche Telekom ähvardanud kohtuga, kui tehakse muudatusi tingimustesse, mille alusel eelmise aasta augustis neile operaatoritele litsentsid väljastati.

Oksjon tõi Saksamaale sisse 50,5 mld eurot (u 789,8 mld krooni, mille maksmise tõttu sattusidki operaatorid, kes üritasid Euroopa olulisimal mobiilsideturul kanda kinnitada, suurtesse võlgadesse.

British Telecom on kaotanud oma juhi ning on asunud võlakoorma vähendamiseks müüma firma üksusi ning aktsiaid. Hollandi Royal KPN kaalub kuuldavasti olemasolevatele aktsionäridele suunatud aktsiaemissiooni korraldamist.

Saksamaa kava võib suurendada pingeid Euroopa Liidu liikmesriikide valitsuste ja Euroopa Liidu ametnike vahel, kellel on niigi erinevad nägemused kolmanda põlvkonna mobiilside litsentside eest makstud hiigelsummade tõttu raskustesse sattunud kompaniide abistamise osas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing