Tallinna uus linnapea Tõnis Palts jätkab Jüri Mõisa suunda

Andres Kärssin 06. juuni 2001, 00:00

Volikogus seati eile linnapeakandidaatidena teist korda üles nii Tõnis Palts kui Edgar Savisaar, eelmisel nädalal toimunud hääletusel ei saanud kumbki vajalikku poolthäälte hulka.

Paltsi 37 poolthäält Savisaare 27 hääle vastu viitab sellele, et koalitsioonil oma praegusel kujul õnnestus kokkuleppele jõuda. Eeldatavasti toetas Paltsi ka endine interrindelane Jevgeni Kogan, kel õnnestus eile Isamaaliidu häälte abil volikogus saadikukoht tagasi saada.

Kuna volikogu valimiskomisjon otsustas värvipliiatsitega täidetud valimissedelid kinni pitseerida, jääb tõenäoliselt ära ka suurem kahtlustamine, kes kelle poolt hääletas. ?Omade toetus on kõige tähtsam,? ütles Jüri Mõis Paltsile linnapea ametiraha üle andes.

Palts lubas linnavolinikele, et jätkab Jüri Mõisa parempoolset suunda, arvestades seejuures kogu koalitsiooni arvamust. ?Jüri on mulle eeskujuks oma suhtumises, samuti selles, et ta pole lihtsaid asju peenraha eest maha müünud,? lausus ta.

Paltsi sõnul pole ta küll linnavalitsuse liikmete osas sõna sekka öelda saanud, kuid arvab, et tegu on hea meeskonnaga. ?See on enne juba teiste poolt kontrollitud,? märkis ta. ?Ja teiseks meeskonnatöö, kui sõjaväes rühmas kuus meest astuvad ühte sammu ja mina teist sammu, siis ma ei saa öelda, et nemad astuvad valet sammu.?

Palts lausus, et loodab vähemalt sama kaua linna juhtida kui Mõis ehk siis järgmiste valimisteni. Ta lisas, et peab koostööd opositsioonilise Keskerakonnaga hädavajalikuks: ?Alustades loomulikult väiksematest asjadest ning mida edasi, seda sügavamaks.?

Volikogu vabastas eile abilinnapea kohalt reformierakondlasest Ants Leemetsa ning valis tema asemele Lasnamäe tervisekeskuse juhi Anders Tsahkna. Leemetsa sõnul tingis vahetuse ?väike nagin poliitilistel teemadel?. Samuti täitis Reformierakond Priit Vilbast vabaks jäänud koha, uueks abilinnapeaks sai Hansatee Grupi nõukogu esimees Toivo Ninnas.

Muid muutusi Tõnis Paltsi juhitud linnavalitsuse koosseisu koalitsioonipartnerid ei teinud ? jätkavad Isamaaliidu abilinnapead Liisa Pakosta ja Heiki Kivimaa, Mõõdukate esindaja Ivar Virkus ning valimisliidust Rahva Usaldus Valentin Strukov ning Leivi ?er.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing