Kaabellevifirmad said kahju uue seaduse tõttu

Viktoria Korpan 07. juuni 2001, 00:00

31. mail võttis riigikogu vastu uue kaabelleviseaduse, millega kaob ära lokaalse monopoli nõue, mille kohaselt korraldati operaatori leidmiseks nn iluduskonkursse ja väljastati ainult üks luba võrgu opereerimiseks piirkonna kohta.

Vana seaduse ajal väljastatud load, mille eest operaatorid kopsakaid summasid maksid, on õigustühised.

Rapla kaabellevifirma Ra-Sat juht Valdur Siilbek ütles, et uue kaabelleviseaduse vastuvõtmine tegi ta firmale 67 000 kahju. Eelmisel aastal maksis Siilbek 28 500 krooni kaabel-tv konkursis osalemise eest, 28 500 krooni riigilõivu siis, kui Ra-Sati tunnistati konkursi võitjaks ja selle aasta aprillis lisaks 10 000 krooni loa eest.

Ra-Satile väljastatud võrguehitamise ja -opereerimise load kehtinuks 2010. aastani.

?See asjaajamine viis mu firma eelmisel aastal kahjumisse, nüüd selgub, et uue seaduse kohaselt võin võtta loa kõigest 1000 krooni eest, vanad load on kehtetud. Kes mulle need 67 000 krooni tagastab, kas riigikogu, kes muudab seadusi iga aasta?? küsis Siilbek. ?Neile firmadele, kes on ilusti seadust täitnud, tuleb tehtud kulutused hüvitada ? me tegime ju projekti kümneks aastaks ette.?

Telekommunikatsioonifirma Tele2, kes pakub kaabelleviteenuseid Tallinnas ja mujal Eestis, maksis firma strateegia planeerimise direktori Peep Põldsammu sõnul Tallinnas opereerimise loa eest 100 000 krooni.

?Raha ei saa tagasi, kahju küll, aga loaga kaasnenud investeerimiskohustus on kümneid kordi suurem kui riigile makstud raha, mida tagasi ei saa,? rääkis Tele2 strateegia planeerimise direktor Peep Põldsamm. ?Nüüd võib ehitada kuhu tahad ja millal tahad. Ei pea enam katma neid piirkondi, mis kunagi tehtud investeeringud tagasi ei too.?

Ka Eesti suurima kaabellevifirma ASi Starman juhatuse esimees Peeter Kern ütles, et tema juhitav firma maksis tühja üle 100 000 krooni konkursis osalemise ja võidetud lubade eest.

?Võitsime mitu konkurssi, näiteks Rae vallas, Haapsalus, aga raha ei röövinud mitte uus seadus, vaid vana kaabelleviseadus, mis oli ajast ja arust,? sõnas Kern. ?Sellest on kurb, et vana seaduse tõttu pidime neid lisakulutusi tegema. ?

Vana kaabelleviseadus, mille vastuvõtmine seoti praeguse Tallinna linnapea Tõnis Paltsi osava lobitööga, tekitas paljudes Eesti operaatorites pahameelt. Rootsi suurfirma Telia pidi vana seaduse tõttu loobuma oma osalusest Starmanis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing