Börsiülevaade: Hansapanga aktsionärid võtsid kasumit

07. juuni 2001, 15:21

Eile märku andnud kasumivõtmine täna Tallinna börsil aktiivistus, rusudes kõige enam viimase paari kuuga pidurdamatult üles tormanud Hansapanga aktsiat, mis kaotas täna üle 2%, taandudes 159 kroonini.

Käibe ja aktiivsuse poolest sarnanes tänane päev eilsega. Investorite aktiivsus eriti suur ei olnud aga mõned suured plokktehingud suutsid börsi päevakäibe siiski ligi 20 mln kroonini välja venitada.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia sulgus 74,75 kroonil ehk 0,7% eilsest tasemest madalamal.

Eile avaldatud riigi 5,1% suurune majanduskasv ja täna avaldatud ligi 7% inflatsiooninumber, mis raha väärtust silmnähtavalt kahandab pole inimesi veel massiliselt investeerima ajanud.

Trigon Marketsi fondijuht Aadu Oja ütles Äripäevale, et kohalikele meeldib investeerimise asemel tõepoolest hoopis kulutada, kuid ta loodab et see olukord varsti muutub.

Esimese kvartali majanduskasv oli Oja arvates positiivne üllatus ning ta pidas seda aktsiaid toetavaks elemendiks, aga mitmed investorid ootavad makromajandusnäitajate halvenemist ning on seetõttu aktsiate ostmise osas veel ettevaatlikud.

Ohutusrihmade tootja Norma <GR#EE.NORMA> aktsia sulgus täna küll 0,2% eilsest kõrgemal ehk 48,40 kroonil kuid hinnanoteeringud vajusid päeva jooksul alla ka temal.

Eile ostunoteeringu ära kaotanud ja 8%st kukkumise läbi elanud erastamisväärtpaberihind <GR#EE.EVP> täna stabiliseerus ning EVP sulgus 52,8 sendil ehk 4,4% eilsest tasemest kõrgemal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing